Baki Mercimek: Kolaylık bekliyoruz

Federasyonun transfer hakkı tanımasının ardından, NTV Spor Radyo'ya konuşan futbolculardan Baki Mercimek, "Federasyon arkamızda durmalı. Ankaraspor'dan da transfer sürecinde kolaylık bekliyoruz" dedi.

Ntvspor 07.10.2009 - 18:45

Baki Mercimek: Kolaylık bekliyoruz

Ankaraspor'un küme düşürülmesinin ardından ilk kez Ankarasporlu bir futbolcu, durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

NTV Spor Radyo'da yayınlanan Haber Masası programında Haluk Yürekli’nin sorularını yanıtlayan Baki Mercimek, uzun süren belirsizliğin ardından çıkan kararla psikolojik olarak rahatladıklarını söyledi.

Baki, "Aslında bir futbolcu açısından çok kötü bir süreç. Yaklaşık 6 haftadır futbol oynamıyoruz. Bu nedenle psikolojik olarak çok kötü bir dönem geçirdik. Ancak herşeyin belli olduğu andan sonra rahatladık" dedi.

Futbolculara transfer hakkı tanınmasının olumlu bir karar olduğunu belirten Baki Mercimek, "Hem futbolcu, hem teknik adamlar hem de kulüpteki personel açısından dahi karmaşık bir süreçti. Böyle bir durumla karşılaşacağımızı kimse tahmin edemezdi, ama süreç tamamlandı. Belki Ankaraspor davasına devam edecek bunu bilemeyiz. Şu anda bize tanınan transfer hakkı iyi oldu, ama onun için de şartlar var" diye konuştu.

Kendisine yurt içinden ve dışından birçok teklif geldiğini belirten deneyimli savunma oyuncusu, hedefinin Turkcell Süper Lig'de forma giymeye devam etmek olduğunu ifade etti.

Bir dönem futbol oynadığı Hollanda'da böyle bir olayın gerçekleşmesi durumunda ligin bitmesinin bekleneceğini belirten Baki Mercimek, "İtalya'da benzer durumlar oldu ve lig sonunda karar verildi. Kulüpler ve futbolcular mağdur edilmemişti" dedi.

Yaşanan olayda en mağdur tarafın futbolcular olduğunu vurgulayan Baki, "Davada haklı veya haksız kim olursa olsun, futbolcuları bu duruma federasyon ve Ankaraspor Kulübü getirdi. Sonuçta davalar belki devam edecek ama, futbolcuların işi kolaylaştırılmalı. Federasyon futbolcuların arkasında durmalı. Ankaraspor'dan da kolaylık bekliyoruz transfer sürecinde. Ayrıca şu ana kadar Ankaraspor'dan almamız gereken paraları federasyon karşılamalı diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...