Bakkal: 35 puan almamız gerekiyor

Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, üç maç kazandıkları halde alt sıralardan kurtulamadıklarını belirterek, sezon sonuna kadar 35 puan almaları gerektiğini bildirdi.

04.03.2009 - 16:05

Bakkal, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, futbolcularının İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti.

Bakkal, ''Asıl mücadele şimdi başlıyor. Bu haftaki maça final niteliğinde hazırlanıyoruz. Çünkü aramızda bir puan var. Bu saatten sonra hiçbir şey söylemeden puan ya da puanlara şartlanmamız gerekiyor. Çok iyi çalışıyoruz. Bu da bize sonuçları getiriyor. Geldiğimiz ortamda rahat değiliz. Bizim bu maça ciddi bakmamız için birçok sebebimiz var. Oradaki yağmur, rüzgar ve çamur mazeretlerinin bu saatten sonra ortaya atılmaması lazım. Bunu oyuncularıma da söyledim. Bizden üç hafta önce 4 puan önde olan takımlar şimdi bizim iki puan gerimizde. Bizim sezon sonuna kadar bu ivmeyi devam ettirmemiz gerekiyor. 35 puanı mutlaka geçmemiz lazım. Futbolcular bunun bilincinde. Onun için sezon sonuna kadar bize rahat yok'' dedi.

FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ
Denizlispor'a ara transfer döneminde gelen Şener Aşkaroğlu, üç haftadan beri iyi bir çıkış yakaladıklarını, galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini ifade etti. Aşkaroğlu, takımın kendine güveninin geldiğini ve tüm oyuncuların kapasitesinin üzerinde oynadığını savundu.

Kaleci Özden Öngün, üç haftadır iyi bir performans yakaladıklarını, antrenmanları maç havasında gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Son üç maçta aldıkları 9 puanın ligde kendilerini iyi bir noktaya getirdiğini kaydeden Engin Memişler de takım olarak iyi hazırlandıklarını, galibiyet serisine bir yenisini ekleyip, ligdeki yerlerini garantilemek istediklerini söyledi.

Brezilyalı Carlos da çok önemli bir maça çıkacaklarını anlatarak, ''Elimizden gelenin en iyisini yapıp, hak ettiğimiz yere geleceğiz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...