Bakkal: Çok ucuz goller yiyoruz

Manisaspor teknik direktörü Mesut Bakkal, iyi bir takım olduklarını, bu sonuçları telafi edecek güçleri olduğunu belirtirken, çok kolay gol yediklerini söyledi.

Haberler 25.10.2009 - 19:44

MANİSA - Manisaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında mağlubiyetle sonuçlanan Antalyaspor maçına ilişkin, ''Biz iyi bir takımız, bu aldığımız sonuçları telafi edecek güçteyiz. Takımda bu istek ve coşku da var'' dedi.

Bakkal, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, oyuna her iki takımında dengeli başladığını, ancak yine de ilk yarı istedikleri futbolu ortaya koyamadıklarını söyledi. Maçta önemli fırsatlar yakaladıklarını, ancak bunları değerlendiremediklerini ifade eden bakkal, ''Kaleciyle karşı karşıya kalınan pozisyonlar var. Atsaydık belki de maçın gidişatı değişecekti. Bir yan top ile gol yedik. Çok ucuz goller yiyoruz. İkinci yarı çok farklı, baskı kuran bir Manisaspor vardı ama biraz karambole dönüştü oyun. Defansın topu iyi çıkaramaması bizim de devamlı yüklenmemiz sonucu golü de bulduk. Şimdiye kadar hiç konuşmadım ama son haftalarda hakem kararlarıyla çoğu maçımızı kaybettik. Pozisyon penaltı mıdır, değil midir bilmiyorum. Kırmızı kart da haklı olabilir.” Şeklinde konuştu.

“Biz iyi bir takımız” diyen Bakkal, bu aldığımız sonuçları telafi edecek güçteyiz. Takımda bu istek ve coşku da var. Tabii ki bu böyle devam etmeyecek, bir gün dönecek. Devam etmekten başka şıkkımız yok artık. Antalya maçına üzülmenin, dövünmenin bir anlamı yok. Hatalı futbolcu da yok, tartışacağız. Bu takım daha iyi şeyleri yapabilecek güce sahip.'' İfadelerini kullandı.

Bakkal, bir gazetecinin takımın ileri uç oyuncularına ilişkin sorusu üzerine, forvet sıkıntısının gol atıldığı zaman değil, atamadıkları zaman ortaya çıktığını söyledi. Bakkal, ''Pozisyon üretmezsek, gol atmasak 'forvet sıkıntısı var' diyeceğim. Bugün özellikle ikinci yarı iyi oynadık. Bu oyunu maçın tamamına yayabilseydik başarılı olabilirdik'' diye konuştu.

Manisasporlu Yaser de maça dengeli başladıklarını, ancak şanssız bir gol yediklerini belirtirken, daha sonra toparlandıklarını ve golü de bulduklarını, ancak penaltıdan atılan golle sahadan mağlup ayrıldıkları için üzgün olduklarını söyledi. Yaser, ''Hakem hakkında konuşmak istemiyorum ama biraz daha dikkatli olurlarsa daha memnun olacağız'' ifadesini kullandı.

Isaac ise hakemin maç yönetiminden memnun olmadığını dile getirerek, ''Bu zamana kadar aleyhimize çok hatalar yapıldı. Bu, futbolu ileriye değil, tamamen geriye götürür'' yorumunu yaptı.

ÖZDİLEK: BU GALİBİYET ÇOK ÖNEMLİ
Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek de maç sonrasında yaptığı açıklamada, bu sezon ilk kez deplasmanda galip geldiklerine işaret ederek, bu galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Özdilek, ''Geçen hafta rakiplerimizden birini kendi evimizde yenmiştik. Dolayısıyla bu ligde Manisaspor'da rakiplerimizden birisi ve galibiyetle Antalya'ya dönmek bizim için çok önemliydi. Oyuna gelince, çok iyi başladık ve golü de bulduk. Fırsatlar yakaladık değerlendiremedik ama özellikle ikinci yarı ciddi anlamda Manisaspor'un baskısını hissettik. Bu ara Manisaspor pozisyonlar üretti ve beraberlik golünü de buldu. Akabinde biz de gol bulduk. Manisa zor bir deplasman ve konum itibariyle de zor bir periyottaydı. Her şeyden önce kaybetmemek, kazanmak çok önemliydi. Tüm oyuncularımı yürekten kutluyorum. Çok zor bir deplasmandan 3 puan aldılar. Yolumuza emin adımlarla devam etmeye çalışacağız. Manisaspor'a da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.'' dedi.

Antalyasporlu futbolcu Orhan Ak da zor bir maç olacağını tahmin ettiklerini ve bekledikleri gibi mücadelesi yüksek bir maç yaptıklarını söyledi. Orhan Ak, ''Manisaspor yabana atılacak bir takım değil. Çok ciddi bir takım, özelikle ikinci yarıda çok yoğun tempo yaptılar. Beraberlik golünün ardından galip gelecek pozisyonlara girdiler ama biz soğukkanlılığımızı koruduk'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...