Bakkal: Final maçına çıkıyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Kasımpaşa ile final niteliğinde bir maça çıkacaklarını söyledi.

Haberler 30.04.2010 - 17:26

Bakkal: Final maçına çıkıyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''Kasımpaşa ile sezonun neredeyse final niteliği taşıyan bir karşılaşmasını oynayacağız'' dedi.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan haberde, teknik direktör Mesut Bakkal'ın Sivas'ta yayın yapan TV 58'in programına katıldığı ve çarpıcı değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

Sitedeki habere göre, kritik bir dönemde Sivasspor'un teklifini kabul eden Mesut Bakkal, ''Ben hiçbir takımda bu kadar hızlı ve ani karar vererek çalışma teklifi kabul etmedim. Sivas'ta bir ilki yaşadım. Başka bir takım olsa en az 2-3 gün düşünme süresi isterdim. Sivasspor yönetiminin sıcak ilgisi ve samimiyetine bırakın düşünme süresi, hiçbir şart öne sunmadan 'evet' dedim. O konuda ne kadar haklı olduğumu da aradan geçen sürede gördüm'' diye konuştu.

Türkiye'nin en güzel, en nezih kulüplerinden birinde çalıştığını kaydeden Bakkal, ''Tesislerimiz, çalışma şartlarımız ve arkadaşlık ortamımız mükemmel. Özellikle 5 yıldızlı otel konforundaki tesislerimiz için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Takımının 4 haftada çok kritik 4 puan aldığını belirten Bakkal, ''Ben göreve geldiğimden beri 'Ligde kalmak; cümlesini ağzıma almıyorum. Hangi takımda Mehmet Yıldız, Cihan, Kamanan, Sedat, Abdurrahman, Musa var. Benim takımımda bütün futbolcu kardeşlerimin kalitesi, kişilikleri tartışılmaz. Başarının geleceğini ben daha göreve başlarken tahmin etmiştim'' ifadelerini kullandı.
        
''SIRRIMIZ BİRLİK VE BERABERLİK''
25 kişilik bir kadroya sahip olduğunu belirten Bakkal, ''Bana herkes bu başarının sırrı ne diye soruyor. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Sezon başında Avrupa kupası maçları oynayan bu kadro. Süper Lig'i iki sezondur sallayan bu kadro. Takımda eksik olan savaşma ruhunu kattık. Kendimizi küçük bir orduya benzetiyorum. Futbolcularımıza savaşarak kazanmamız gerektiğini söylüyorum. Onlar da benim bu isteğimi sahada yerine getiriyorlar. 25 futbolcumla beraber deplasmanlara gidiyorum. Kimseyi ayırt etmiyorum. Maçlarımıza bakarsanız, yedekteki hatta saha dışındaki futbolcum bile saha içindeki arkadaşından çok seviniyor ya da üzülüyor. İşte bütün sırrımız bu'' diye konuştu.

Sivas'ın futbolu seven bir kent olduğunu ifade eden Bakkal, şunları söyledi:
''Hafta sonu Kasımpaşa ile sezonun neredeyse final niteliği taşıyan bir karşılaşmasını oynayacağız. Bütün taraftarlarımızı, Yiğidoları evli-bekar, genç-yaşlı, çoluk-çocuk herkesi pazar akşamı yapacağımız düğünümüze davet ediyorum. Gelin Kasımpaşa maçını kazanalım. İyi işler yapan birinin işinin sonunda ödüllendirilmesi gerekir. Sivassporlu futbolcular zor dönemde iyi işler yapmıştır. Kralın taç giyme zamanı gelmiştir. Gelin bu başarımızı, krala taç giydirerek ödüllendirelim.''
        
SİVASSPOR YÖNETİMİNDEN ÖĞRENCİLERE JEST
Öte yandan, kulübün resmi internet sitesinde yer alan ''öğrencilerimizi maça bekliyoruz'' başlıklı duyuruda, Sivasspor-Kasımpaşa maçını 2 bin öğrencinin ücretsiz izleyebileceği belirtilerek, ''Sivasspor yönetimimizin aldığı karar doğrultusunda havuz tarafı kale arkası tribünü biletleri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere bedava dağıtılacak'' denildi.

Duyuruda, ''Sivasspor ile Kasımpaşa arasında Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynanacak olan karşılaşma öncesi Sivasspor yönetimi bir karar alarak havuz tarafı kale arkası tribünündeki 2 bin bileti öğrencilere ücretsiz tahsis edecek. Buna göre Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verilecek 2 bin bilet Sivas'taki okullara eşit şekilde dağıtılacak'' ifadelerine yer verildi.

Kasımpaşa maçında desteği artırmak için bu uygulamanın yapıldığı bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...