Bakkal: İşi bitiremedik

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, Kasımpaşa karşısında işi bitiremedikleri için üzgün olduğunu söyledi.

Haberler 02.05.2010 - 23:08

Bakkal: İşi bitiremedik

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''Bugün bu işi bitiriyorduk, bitiremedik, ona üzülüyorum'' dedi.

Bakkal, 1-1 sona eren maçın ardından yaptığı açıklamada, bu haftadaki maçların öneminin bilincinde olduklarını, bu bilinçle sahaya çıktıklarını söyledi. Maça iyi başladıklarını, kaçırdıkları pozisyonların olduğunu belirten Bakkal, talihsiz bir gol yediklerini, futbolun hata affetmediğini kaydetti.

Yedikleri golün ardından beraberlik için etkili ataklar geliştirdiklerini anlatan Bakkal, ''Bugün bu işi bitiriyorduk, bitiremedik, yani ona üzülüyorum'' diye konuştu.

Maçın çoğu bölümünde iyi oynayan, üretmeye çalışan, gol pozisyonları kaçıran bir Sivasspor olduğunu ifade eden Bakkal, ''Tabii yenseydik iyi olacaktı bugün. Bugün bu işi burada bitirmek isterdik ama erteledik, avantajlı durumdayız, 5 puan avantajı var, bu önemli bir avantaj. Artık bundan sonra önümüzde 2 maçımız var, onları kazanıp en iyi yerde, en iyi şekilde bir an önce bitirmek istiyoruz'' dedi.

Sivassporlu oyuncu Kadir Bekmezci de maça 3 puan için çıktıklarını, kendi hatalarından gol yediklerini söyledi. Rakibe oranla daha iyi oynadıklarını, kazanmak için her şeyi yaptıklarını belirten Bekmezci, yine de ikinci golü bulamadıklarını kaydetti.

Diyarbakırspor'a karşı 5 puan avantajlarının olduğunu anlatan Bekmezci, Eskişehirspor maçından galibiyetle ayrılarak ligde kalmayı garantilemek istediklerini söyledi.
        
KASIMPAŞA CEPHESİ
Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise iki takımın ligdeki konumunun bu maçın önemini artırdığını belirterek, ''Bizim muhakkak bir puan almamız lazımdı, başkalarının ne yapacağına bakmadan, kendi göbeğimizi kendimiz keselim istedik. Sivas takımı da tabii ki Beşiktaş'ın kazanacağı ihtimali içerisinde bu maçı kazanırsa, 2 maç kala bizim gibi ligde kalışını ilan edecekti'' dedi.

Bu mücadelede çok kontrollü, dikkatli ve oyuna hakim şekilde oynadıklarını anlatan Vural, Gökhan Güleç'in attığı golle öne geçtiklerini, Koray Avcı gibi önemli oyuncularının ilk yarının son anlarında sakatlanmasının oyun düzenlerini bozduğunu söyledi.

İkinci yarı Sivasspor'un daha baskılı oynadığını, kazanmak için mücadele ettiğini anlatan Vural, oyuncularını ve Sivassporlu futbolcuları tebrik ettiğini, hakemin de bu puan mücadelesinin olduğu maçı hemen hemen hatasız yönettiğini belirterek, hakem Yunus Yıldırım'a teşekkür etti.

Vural, şunları kaydetti: ''Çok şükür iki hafta kala sonucu yakalamış olduk. Bu takım, bunu çok haftalar öncesi yapabilirdi ama futbolun şans denen şeyi çok aleyhimize geliştiği gerçeği var. Kasımpaşaspor, bu sene Türkiye Ligi'nde inanılmaz güzel işler yaptı. Bu anlamda da bütün oyuncularımızın hepsine teşekkür ediyorum.''

Vural, Koray Avcı'nın sakatlığı ile ilgili soruya ise ''Şu anda röntgeni çekildi, ödem olduğu için pek fark edilmiyor, sol kaburgasında üst tarafta bir çökme oldu, umarım inşallah kırık değildir'' şeklinde cevap verdi.

Kasımpaşa'nın golünü atan Gökhan Güleç ise maçın her iki takım açısından da çok stresli geçtiğini belirterek, istediklerini aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...