SİVAS - Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''Hiç kimseden kimseye fayda yok. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz'' dedi.

Ligde kolay maç olmadığını ifade eden Bakkal, ''Hiç kimseden kimseye fayda yok. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Ama ben Kasımpaşa'nın bize gösterdiği onurlu mücadeleyi, Diyarbakır'a da göstereceğini ümit ediyorum'' diye konuştu.

Son 3 hafta için yaptığı ''9 puana talibiz'' açıklamasını hatırlatan Bakkal, Kasımpaşa maçında çok iyi mücadele etmelerine rağmen galibiyete ulaşamadıklarını belirterek, ''Bir bir gidiyoruz ama boş geçmiyoruz. 5 haftadır mağlup olmuyoruz'' dedi.

Kasımpaşa maçında Yasin ve Petkoviç'in bir anlık anlaşmazlığından talihsiz bir gol yediklerini, ancak oyuncularının özverili mücadeleleriyle skora dengeyi getirdiğini anlatan Bakkal, göze hoş gelen futbollarının taraftarı memnun ettiğini ifade etti.

''İNŞALLAH ESKİŞEHİRSPOR MAÇIYLA BU İŞİ BİTİRİRİZ''
Taraftarları Kasımpaşa maçına ''Düğünümüz var'' diyerek çağırdığını anımsatan Bakkal, Kasımpaşa maçından galip ayrılmayı istediklerini, ancak başaramadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''İnşallah Eskişehirspor maçıyla bu işi bitiririz ve burada hep beraber düğün yaparız. Kasımpaşa maçında tribünleri doldurarak coşkulu bir şekilde destek veren taraftarlara teşekkür ediyorum. Keşke bu coşku galibiyetle perçinlenseydi. İçinde bulunduğumuz kaos ortamından çıkıp özverili bir şekilde mücadele eden oyuncularımı da kutluyorum. Yenilgi de alabilirdik. Mağlup olsaydık, 2 oyuncumuz kırmızı kart görseydi veya biz şu anda Diyarbakırspor'un yerinde olsaydık işler daha kötüydü. Biraz iyi tarafından bakmak gerekiyor. Çünkü geldiğim günden beri hep pozitif, hep iyi tarafından bakıyorum. Onun için de hep iyi sonuçlar aldık.''

Sivasspor'un çok kaliteli bir kadroya sahip olduğunu belirten Mesut Bakkal, ''Sivas şehri insanları, takımları, böyle kaliteli bir kadroya ve yönetime sahip olduğu için gurur duymalılar'' dedi.

Her şeyin düzenli gittiğini belirten Bakkal, ''Eğer federasyon başkanı özel uçakla buraya gelip de burayı ziyaret ediyorsa, bu Sivasspor'un farkından, saygınlığındandır. Bu beni inanılmaz gururlandırdı, bana bir kez daha 'hakikaten iyi yerde çalışıyormuşum' dedirtti. Takımdaki hiç kimse hastalık, sakatlık dinlemeden bilfiil çalışmalarını sürdürüyor'' diye konuştu.

Eskişehirspor maçı hazırlıklarına Perşembe gününden itibaren Ankara'da devam edeceklerini anlatan Bakkal, Ankara'da 2 gün kampa gireceklerini, Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin tesislerinde idman yapacaklarını, ardından maç için Eskişehir'e geçeceklerini söyledi. Bakkal, Eskişehir'den puan ya da puanlarla Sivas'a dönmek istediklerini kaydetti.