Bakkal: Oyunu 90 dakikaya yaymamız gerekirdi

Kendi sahasında Hacettepe ile golsüz berabere kalan Denizlispor'da teknik direktör Mesut Bakkal, oynanan oyunu 90 dakikaya yaymaları gerektiğini ve bunu da yapamadıklarını söyledi.

15.03.2009 - 18:21

Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, ''İkinci devredeki oyunumuzu 90 dakikaya yansıtmamız gerekiyordu'' dedi.

Bakkal, Denizlispor- Hacettepespor karşılaşmasının ardından düzenlen basın toplantısında, dört haftalık galibiyetin ardından yakaladıkları avantajı kaçırdıklarını söyledi.

Ligde her maçın bugünkü gibi zor geçtiğini, beşte beş yapıp 30 puana çıkmak istediklerini belirten Bakkal, ''Hacettepe'nin çok dirençli oynayacağını, çok koşan bir takım olduğunu futbolcu arkadaşlara söylüyordum. Maçın ilk devresini de ikinci yarıdaki gibi oynamalıydık. İkinci devredeki oyunu 90 dakika oynamamız gerekiyordu. Maça durgun başladık. Hacettepe iyi kapandı. İkinci devre çift forvete döndük. Oyunu oraya yıktık. Büyük bir avantaj kaçırdık. Artık her maçı final havasında oynuyoruz. Bu da ister istemez oyuncularımın üzerine zorluklar, sıkıntılar getiriyor'' diye konuştu.

Hacettepespor Teknik Direktörü Ergün Penbe de iki takımın da iyi mücadele ettiğini bildirdi.

Penbe, ''90 dakika boyunca hiç futboldan kopmayan futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Oyuncularım saha içinde basmadık yer bırakmadı. Denizlispor'u kontra ataklarda geride çok eksik yakaladık, ama maalesef futbolun meyvesi olan golü bulamadık. Son vuruşlarda, belki son paslarda biraz daha iyi olabilseydik bugün buradan üç puanla dönüyor olabilirdik. Futbolcu kardeşlerimi sahada gösterdikleri özveri, futbol adına yapılması gerekenleri yaptıkları için tebrik ediyorum. Son haftaların formda ekibiyle oynadık. Denizlispor, Mesut Bakkal ile 4 maç üst üste kazanmış ve çıkış içindeydi. Bunun bilincindeydik, bu doğrultuda çalıştık. Maçın hakkı daha farklı olabilirdi ama bu bir yarış. Bu yarışta hala biz varız. Matematiksel olarak şansımız devam ediyor. Önümüzde kalan 10 maçta daha iyi sonuçlar almak için gayret göstereceğiz. Denizli seyircisini tebrik ediyorum'' diye konuştu.

Denizlisporlu Çağlar Birinci de maçın zor geçtiğini, iki genç takımın sahada iyi mücadele ettiğini kaydetti. Birinci, ''Dört maçta dört galibiyet yaşadık, bunu beşte beş yapmak istiyorduk. İki puan kaybettik. Haftaya Ankara'ya gidip üç puanı alarak bunu telefi edeceğimize inanıyoruz'' dedi.

Hacettepesporlu Ümit Bozkurt ise her maça üç puan almak için çıktıklarını dile getirerek, ''Kontrollü oynadık, çok iyi mücadele oldu. İyi pozisyonlar bulduk son pasları iyi kullanamadık''diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...