Ballack’ın yedeği de sakatlandı

Almanya Milli Takımı'nda, dünya kupası öncesi sakatlık kabusu sürüyor. Son olarak, teknik direktör Joachım Löw'ün, orta sahada Ballack'ın yerine kullanmayı düşündüğü Christian Traesch de, sakatlığı nedeniyle dünya kupası kadrosundan çıkarıldı.

Ntvspor 25.05.2010 - 11:16

Ballack’ın yedeği de sakatlandı

Almanya milli takımı, Dünya Kupası'na sıkıntılı hazırlanıyor. Teknik direktör Joachım Löw'ün, Güney Afrika'da kaleyi teslim etmeyi düşündüğü Rene Adler ve kaptan Michael Ballack'ın ardından, Stuttgart'ın genç yıldızı Christian Traesch de, sakatlandı.

Milli takımın kamp tesislerinde, South Tirol takımı ile oynadığı maçın 8. dakikasında bileğinden sakatlanan 22 yaşındaki oyuncu, dünya kupası kadrosundan çıkarıldı. Teknik direktör Löw; "kupanın başlamasına bu kadar kısa süre kala,, önemli bir oyuncuyu kaybetmemiz çok yazık oldu" ifadelerini kullandı. Löw, Stuttgart'ta forma giyen genç oyuncuyu, Güney Afrika'da, kaptan Michael Ballack'ın yerinde oynatmayı planlıyordu. Ballack da, takımı Chelsea'nin, Portsmouth ile oynadığı İngiltere Federasyon Kupası final maçında, Boateng'in darbesiyle sakatlanarak, finallerde forma giyme şansını yitirmişti. Almanya, Sırbıstan, Avustralya ve Gana'nın bulunduğu grupta mücadele edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...