Balotelli'ye 4 bin ırkçı mesaj

Liverpool'lu Mario Balotelli'nin sosyal medyada binlerce ırkçı mesaja hedef olduğu açıklandı. Daniel Sturridge ve Arsenal’li Dany Welbeck de bu mesajlardan nasibini aldı.

Ntvspor 17.04.2015 - 14:37

Balotelli'ye 4 bin ırkçı mesaj

Irkçılıkla mücadele eden Kick it out adlı kuruluş, sosyal medya yoluyla Premier Lig'de forma giyen siyahi oyunculara yönelik ırkçı tacizin hangi boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi.

Araştırmaya göre ırkçılıktan en fazla mağdur olan oyuncu Liverpool’lu Mario Balotelli. Balotelli’ye sosyal medya aracılığıyla 8 binden fazla hakaret mesajı atıldı. Bu mesajlardan 4 bini ırkçı nitelik taşıyordu. İtalyan oyuncu en ağır saldırıya eski takımı Manchester City'nin Manchester United deplasmanında oynadığı maç sırasında uğradı.

"EBOLA'YA YAKALAN" MESAJI
City'nin maçın başında öne geçmesinin ardından eski arkadaşlarını destekleyen bir tweet atan Balotelli, ırkçı hakaretlerle karşı karşıya geldi. Kimi siyahi oyuncuya; "Muz ye" kimi de; "Ebola'ya yakalan" diye mesaj attı.

Araştırmaya göre bir diğer Liverpool’lu Daniel Sturridge 1600, Arsenal’li Dany Welbeck ise 1700 ırkçı mesaja maruz kaldı.

Sayfa Yükleniyor...