Banvit: Adalet duygusunu hissetmiyoruz

Banvit Basketbol Kulübü Yönetim Kurulu tarafından bir bildiri yayımlanarak, ''Bulunduğumuz ligde adalet duygusunu hissetmiyoruz'' denildi.

15.05.2010 - 15:34

Banvit Basketbol Kulübü, Beko Basketbol Ligi play-off serisinde ortaya çıkan tabloyla ilgili bir bildiri yayımladı.

Banvit Basketbol Kulübünün bildirisinde, Fenerbahçe Ülker ile oynanan Beko Basketbol Ligi play-off serisinde ortaya çıkan tablonun, kulübü fazlasıyla rahatsız ettiği ve bir açıklama yapmayı zorunlu hale getirdiği belirtildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulunun, 12 Mayıs Çarşamba günü yapılan Fenerbahçe Ülker-Banvit maçında diskalifiye olan oyuncuları Charles Edward Davis'e 3 maç ceza verdiği anımsatılan bildiride, ''İstanbul'da oynadığımız 2. maçta, karşılaşmanın hakemlerinin gayet tutarsız bir yönetim göstermeleri, sporcumuz Chuck Davis'e çalınan ve çalınmayan düdüklerle sporcumuzu çileden çıkarmaları ve sonucunda da oyundan ihraç etmeleri, takımımızın mücadele gücünün ciddi şekilde azalmasına neden olmuştur. Özeleştiri yaptığımızda sporcumuzun oyundan ihraç olmayı gerektiren aşırı itirazlarını görmezden gelemeyiz. Ama, Disiplin Kurulu tarafından kendisine verilen '3 maç müsabakalardan men ve 6 bin lira para cezası'nı hayretle karşılıyoruz. Birbirleriyle yumruklaşan, hakem masalarını tekmeleyen ve ağza alınmayacak galiz küfürler eden sporcuların, sahaya girip sporcu ve antrenörleri soyunma odalarına kadar kovalayan seyircilerin bulunduğu ligimizde daha önce verilen cezaları göz önüne aldığımızda sporcumuza verilen bu cezayı çok ağır ve adaletsiz buluyoruz. Bu ceza bizlerde, serinin kalan 3 maçı hesap edilerek verildiği kanaatini uyandırmaktadır'' denildi.

Oyuncunun yaptığı davranışın asla tasvip edilmediği ve profesyonelliğine yakıştırılmadığı vurgulanan bildiride, ''Ama hiçbir fiziki müdahale, küfür ya da kötü söz içermeyen itirazları sonucunda aldığı bu ağır cezayı da daha önceki örnekleri de gözeterek birilerinin bize anlatması gerektiğini düşünüyoruz'' denildi.

Banvit'in, ev sahibi olmasına rağmen yayın programı bahane edilerek maçları istediği saatlerde oynayamadığı belirtilen bildiride, ''Rahatsız olduğumuz bir diğer konu da İstanbul'da oynadığımızda maç saatleri 20.00 iken kendi evimizde 17.00'de oynamaya mecbur bırakılıyor olmamız. 'Hem basketbol Anadolu'ya yayılsın, salonlar dolsun deniyor, hem de bu tip keyfi uygulamalarla bu işe gönülden yatırım yapanların hevesleri kırılıyor' diye düşünüyoruz.

Basketbol kamuoyunda, 'Türk basketbol kulüpleri arasında hangileri en doğru şekilde yapılanmıştır?' diye bir anket yapılsa eminiz ki Banvit Basketbol Kulübü kendine ilk sıralarda yer bulur. Altyapısıyla, pilot takımıyla, centilmen seyircisi, güçlü mali yapısı ve basketbolu çok seven yönetimiyle kulübümüz, Türk basketbolunun en önemli figürlerinden biridir. Bu kulüp bu seviyeye gelmek için ciddi bir çaba göstermiştir. Ama şimdi bulunduğumuz yerden baktığımızda kulüp yönetimi olarak bulunduğumuz ligde adalet duygusunu hissetmiyoruz'' ifadeleri kullanıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...