Banvitspor'a 2 takviye

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvitspor, Goran Cakic ve Chuck Davis'le sözleşme imzaladı.

Haberler 03.07.2009 - 13:41

BURSA - Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvitspor, Sırp basketbolcu Goran Cakic ve ABD'li oyuncu Chuck Davis ile sözleşme imzaladı.

Banvit Basketbol Kulübü Menajeri Turgay Çataloluk, yazılı açıklamasında, dış transfer konusunda titizlikle sürdürdükleri çalışmalar sonucunda, TBF'nin bu yıl uygulamaya koyduğu ''Bosman kuralı'' kapsamında Goran Cakic'i renklerine bağladıklarını bildirdi.

Cakic'in daha önce Avrupa'nın önemli takımlarında forma giymiş, kaliteli bir basketbolcu olduğunu ifade eden Çataloluk, ''Önümüzdeki sezon bizim takımımıza da istenilen katkıyı sağlayacağına inanıyoruz'' dedi.

Forvet oyuncusu Cakic, geçen sezona Ukrayna'nın Khimik Yuznhy takımı ile başlamış, sezon ortasında ise Azovmash Mariupol takımına transfer olmuştu.

"DAVIS'İ UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORDUK"
Menajer Turgay Çataloluk, ayrıca Chuck Davis'in uzun zamandır takip ettikleri bir oyuncu olduğunu belirtti.

Davis'in, aynı zamanda Türk basketbol kamuoyunun da yakından tanıdığı ve Türkiye'de 2 sezon tamamlamış başarılı bir basketbolcu olduğunu anlatan Çataloluk, ''Kendisiyle anlaşma zemini bularak sözleşme imzaladık. Takımımıza büyük faydası olacağına inanıyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...