Sezona teknik direktör değişikliğiyle giren Barcelona, 2008-2009 sezonu sonunda umulandan da büyük bir başarıya imza attı.

İlişkili Haberler


Mücadele ettiği 3 kulvarda da mutlu sona ulaşan Barcelona, Kral Kupası’nı 25, La Liga'yı 19 ve Avrupa'nın bir numaralı kupasını da 3. kez müzesine götürdü.

Barcelona takımını Roma'dan dönüşünde yüz binlerce taraftarı yalnız bırakmazken, takım havaalanından üstü açık otobüsle önce Columbus Meydanı’na ordan da kutlamaların yapılacağı Nou Camp'a geçti. Katalan taraftarlar yol boyunca futbolculara ve teknik direktör Joseph Guardiola'ya sevgi gösterilerinde bulundu.

Gün boyu süren kutlamanın son adresi Nou Camp'ta 50 bin kişi vardı. Finalde ilk golün sahibi Samuel Eto’o, kupayı taraftar için kazandıklarını söylerken, “Bu kupayı size getirmek için elimden gelen herşeyi yaptım. Amacım sizi biraz olsun güldürmekti, umuyorum bunu başarmışımdır” dedi.

Barcelona'nın sembolü olma yolunda hızla ilerleyen Arjantinli Lionel Messi ise mesajını Katalanca vermeyi tercih etti. Messi, “Çok yaşa Barca, çok yaşa Katalunya” diye seslendi.

3 sezon önce Arsenal forması giyerken kupayı finalde Barcelona'ya kaptıran Thierry Henry de kariyerindeki en büyük eksiği tamamladığını belirterek, “Desteğiniz için çok teşekkürler. Geçen sezon sizi çok üzmüştük ama bu kez başardık. Artık eksiksiz bir kariyere sahibim. Bundan sonra kendimi bir Barca taraftarı olarak görebilirim” dedi.