NTV

Barcelona'dan Neymar açıklaması

Ntvspor

Spor
neymar barcelona messi.jpg

Neymar'ın 222 milyon euro karşılığında Paris Saint-Germain'e transfer olacağıiddialarına Barcelona yönetiminin yanıtı gecikmedi.

İlişkili Haberler

Barcelona Başkan Yardımcısı Jordi Mestre'ye göre Neymar yüzde 200 olasılıkla kulübünde kalacak.

Brezilya basını kaynaklı bir haber son yılların en büyük transferinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda büyük bir merak uyandırmıştı.

İddiaya göre Messi'nin gölgesinde kalmaktan rahatsız Neymar, Paris Saint-Germain'de oynamayı kabul etmişti. Bu da Fransız ekibinin Neymar'ın 222 milyon euroluk sözleşme fesih bedelini ödemesi gerekeceği anlamına geliyordu.

İddialar hakkında Barcelona cephesinden ilk açıklama başkan yardımcısı Jordi Mestre'den geldi.

Mestre, yıldız oyuncunun Barcelona'da kalma olasılığını yüzde 200 olarak gösterdi. Mestre, iddiaların aksine Paris Saint-Germain yönetiminin de Neymar ile ilgilenmediğini savundu.

Fransız L'equipe gazetesi de benzer bir haberle okuyucularının karşısına çıktı. L'equipe’e göre Paris Saint-Germain'li yetkililer olası Neymar transferi için "ütopik" nitelemesinde bulundu.

Gazeteye konuşan bir kulüp yetkilisi, "Geçen sezon Neymar'ı transfer etmeye çalışmış ve olumsuz yanıt almıştık. Bir daha aynı gösteriyi sergilemeye niyetimiz yok. Gerçekçi olmalı ve enerjimizi diğer transferler için harcamalıyız" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER