Barcelona’nın eylemleri devletin bazı güçlerinin hoşuna gitmedi

Barcelona Kulübü Başkanı Bartomeu, futbolcu Neymar'ın transferinde mali usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla ilgili soruşturmada sanık olarak ifade vermeye çağrılmasının arkasında Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı girişimlerden rahatsız olan İspanyol devletinin bulunduğunu ileri sürdü

barcelona-neymar-04-02-15

Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu,  İspanya'da yürütülen soruşturmada sanık olarak mahkemeye çağrılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.    

Katalan televizyonunda konuk olduğu bir programda soruları yanıtlayan Bartomeu, "Bu olayda bazıları kırmızı çizgiyi geçti. 'Artık yeter' demeliyiz. Uzun zamandır bu hoş olmayan durumla uğraşıyoruz. Çok fazla şey var ve artık bunları durdurmak lazım. Barcelona suçlu değil, kötü hiçbir şey yapmadı. Sadece Neymar gibi bir futbolcuyu transfer etti ve her şeyi bu ateşledi" ifadesini kullandı.

Josep Maria Bartomeu
Josep Maria Bartomeu

Prestijli bir avukatlık bürosunun danışmanlığında bu işleri yürüttüklerini ve kağıt üzerindeki kurallar neyse Neymar'ın transferini öyle gerçekleştirdiklerini dile getiren Bartomeu, "Bu transferi bugün yapsak yine aynı yolu izleriz" değerlendirmesinde bulundu.

Bartemou, Barcelona Kulübü'ne karşı başlatılan hukuki sürecin arkasında Katalonya'daki bağımsızlık yanlısı girişimlerden rahatsız olan İspanyol devleti olduğunu savundu.

Nou Camp Stadı'nda "Bağımsızlık konseri" verilmesini, Katalonya'nın bağımsızlığı için yapılan eylemlerden biri olan "Katalan yolu"nun Nou Camp'tan da geçmesini örnek gösteren Bartomeu, "Barcelona'nın bazı eylemlere katılması, devletin bazı güçlerinin hoşuna gitmedi. Barcelona'ya saldırılıyor. Hem sportif hem de siyasi fatura kesilmeye çalışıldığını görüyorum" dedi.

Neymar olayında 13 Şubat'ta mahkemeye giderek hakim Pablo Ruz'a ifade verecek olan Bartomeu, bu yaz yapılacak ve kendisinin de aday olacağı kulüp başkanlığı seçimlerinin söz konusu hukuki süreçten etkilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...