Barış Kupası'na Beşiktaş katılıyor

Beşiktaş, 24 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde İspanya'da düzenlenecek turnuvada Olympique Lyon ve Porto ile (D) Grubu'nda karşılaşacak.

Haberler 04.06.2009 - 11:42

İSTANBUL - Beşiktaş Futbol Takımı, bu yaz İspanya'da düzenlenecek Barış Kupası'na (Peace Cup Andalucia 2009) davet edildi. Siyah-beyazlılar, organizasyonda Avrupa'nın dev kulüpleriyle karşılaşacak.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, 24 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek turnuvanın maçları İspanya'nın Madrid, Sevilla, Malaga, Jerez ve Huelva kentlerinde oynanacak.

Fransa'dan Olympique Lyon ve Portekiz'den Porto ile (D) Grubu'nda yer alan Beşiktaş, grup maçlarını Huelva ve Sevilla'da oynayacak. Siyah-beyazlılar, gruptaki ilk maçında 25 Temmuz Cumartesi günü Olympique Lyon ile Huelva'da, ikinci maçında ise 29 Temmuz Çarşamba günü Porto ile Sevilla'da mücadele edecek.

Üçer takımlı 4 grupta oynanacak karşılaşmalardan sonra gruplarında ilk sırayı alan 4 takım yarı finale yükselecek. Yarı finalin ardından da final maçı oynanacak.

12 takımın katılacağı Barış Kupası'na ilk olarak Türkiye'den Fenerbahçe davet edilse de sarı lacivertli takımın ligi 4. bitirerek UEFA Avrupa Ligi'nde ön eleme oynayacak olmasından dolayı turnuvadan çıkartıldığı ve yerine Beşiktaş'ın davet edildiği bildirildi.

Barış Kupası'nın organizatörleri, "Türkiye futbol liginin şampiyonunun turnuvaya katılması bizim için daha iyi, turnuvanın prestijini artırıyor!" diyerek espri yaparken, kararın 3 gün önce alındığını ifade ettiler.

Turnuvaya katılan diğer takımlar ve gruplar ise şöyle:

(A) Grubu: Sevilla (İspanya), Juventus (İtalya), Seongnam Ilhwa (Güney Kore)
(B) Grubu: Real Madrid (İspanya), Liga de Quito (Ekvador), Al-Ittihat (Suudi Arabistan)
(C) Grubu: Malaga (İspanya), Aston Villa (İngiltere), Celtic (İskoçya)

Sayfa Yükleniyor...