Barış Özbek: İlk 11'i bırakmam

Galatasaray'da rekabetin en yoğun yaşandığı bölge olan orta sahada görev yapan Barış Özbek, yeni sezonda da forma yarışında iddialı olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 23.06.2009 - 16:22

İSTANBUL - Galatasaraylı futbolcu Emre Güngör ve Barış Özbek, Sağlıklı Toplum Derneği'nin Ataköy Olimpiyatevi'nde düzenlediği Sağlıklı Beslenme Kampanyası'nın tanıtım toplantısına katıldı

Sarı-kırmılızı takımın genç oyuncularından Barış Özbek, forma yarışında iddialı olduğunu söyledi.

Kendisine güvendiğini ifade eden Barış, ''Formamı koruyacağımı ve ilk 11'de yer alacağımı daha önce de söyledim. Bu konuda çok iddialıyım. Rekabet bizim takımı güçlendirecektir ama ben ilk 11'de oynayacağım'' dedi.

Barış, kendisine gelen transfer teklifleriyle ilgili bir soruyu, ''Galatasaray ile iki sene daha mukavelem var. Bunun dışında başka şeylerle meşgul olmak istemiyorum. Çünkü bu tür şeyler futbolcunun aklını karıştırır. Ben de kafamı karıştırmak istemiyorum. Geçen sezon istediğimiz şeylere ulaşamadık. Bu sezon daha iyi yerlere varmak istiyoruz. Beni tabii ki bazı takımlar istedi ama ben ilgilenmiyorum'' yanıtını verdi.

Emre Güngör ise yeni sezon çalışmalarına güzel bir ortamda başladıklarını ifade ederek, ''Çok güzel bir ortamımız var. Bu sezon çok iyi bir takım olmak istiyoruz. Hem UEFA Avrupa Ligi'nde hem ligde hem de Fortis Türkiye Kupası'nda iyi sonuçlar almak istiyoruz'' dedi.

Sakatlıklar nedeniyle şansız bir sezon geçirdiğini anlatan Emre, ''Şu an herhangi bir sakatlığım yok. Zaten yaşadığım sakatlıkların hiçbiri ciddi değildi. Ama üst üste geldiği zaman beni hep geriye attı. Ama inşallah bu sene güzel bir sezon geçiririm. Artık önümüze bakmak zorundayız. Gökhan Zan da takımımıza katıldı. Milli takımdan arkadaşımız, çok iyi diyaloğumuz var. İnşallah o da takımımıza uyum sağlar ve biz Galatasaray'ı layık olduğu yere getiririz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...