Baros: Seneye daha iyi olacak

Galatasaray'ın gol kralı futbolcusu Milan Baros, seneye daha çok gol atacağını ve takımın da daha başarılı olacağını söyledi.

Haberler 10.06.2009 - 13:54

Galatasaray'ın geçen sezonun ''Gol Kralı'' futbolcusu Milan Baros, şampiyonluk hedefine yeni sezonda ulaşacaklarını düşündüğünü söyledi.

Turkcell Süper Lig'de geride kalan sezon 20 golle ''Gol Kralı'' tacını takan Çek futbolcu, Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin haziran-temmuz sayısındaki röportajında, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istediğini belirtti. Baros, ''Galatasaray gibi bir takımın ikincilik ya da daha aşağısı gibi bir hedefi olamaz. Her zaman şampiyonluğu hedefler. Bu hedefi de takım olarak seneye yakalayacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Sezonu 20 golle tamamlayan Baros, ''Sezon başında bu rakama ulaşacağını düşünüyor muydun'' sorusuna, ''Sezon başı bana sorulsa, normal olarak herhangi bir gol sayısı vermezdim. Çünkü bir sezon öncesinde yaşayacağınız sakatlıkları, iniş-çıkışları göremezsiniz. Kaç maç oynayacağınızı bile bilemezsiniz. Ama kendi açımdan şu anda geriye dönüp baktığımda, attığım golün daha fazlasını atabileceğimi düşünüyorum. Seneye de daha fazla atacağımı tahmin ediyorum'' yanıtını verdi.

Geride kalan sezonu kendileri açısından ''hayal kırıklığı'' olarak nitelendiren Milan Baros, başarısız bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Çek futbolcu, ''Hayal kırıklığı ile geçen bir sezon oldu. Sezonu beşinci tamamladık. UEFA Avrupa Ligi'ne katılacağız. Galatasaray gibi büyük bir camianın Şampiyonlar Ligi'nde olması lazım. Doğrusu, hedeflerimizin çok daha ötede olması gerekir. O yüzden başarısız bir sezon geçirdik diyebilirim'' ifadelerini kullandı.

UEFA Kupası'nda Hamburg ile İstanbul'da oynadıkları dördüncü tur rövanş maçında şanssızlık yaşadıklarını kaydeden Baros, ''O maç bizim tüm sezonumuzu da etkilemiş olabilir. Bizim için olumsuz anlamda bir dönüm noktası oldu. Yoksa biz UEFA Kupası'nı alabilirdik'' diye görüşlerini aktardı.

Sezonu 11 sarı kartla tamamlayan Milan Baros, bir forvet oyuncusu için bu rakamın gerçekten çok fazla olduğunu anlatarak, ''Ama, diyalog sıkıntısı da çektim açıkçası. Ben hakemlere bir şeyler anlatmaya çalıştığımda, anlatamamanın sıkıntısını yaşadım. Biraz yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan kartlar gördüm. Tabii burada kendimden kaynaklanan sıkıntılar da oldu. Kendimi de geliştirmeliyim bu konuda'' dedi.

Baros, bir soru üzerine de takım arkadaşlarından sadece Arda, Servet ve Mehmet Topal'ın değil, Galatasaray'daki birçok futbolcunun Avrupa'daki kulüplerde oynayabileceğini vurgulayarak, ''Ama ülke değiştirmek çok kolay olmayacaktır. Giderlerse Galatasaray için dezavantaj olabilir. Bir de böyle bir durum var'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...