Başakşehir'den Arda Turan açıklaması

Medipol Başakşehir, Arda Turan'ı kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Başkan Göksel Gümüşdağ, milli futbolcuyla her konuda anlaştı. Kulüpler ise el sıkışmak üzere.

ntv.com.tr 09.01.2018 - 16:44

Başakşehir'den Arda Turan açıklaması

Medipol Başakşehir, Arda Turan transferini gerçekleştirmeye çok yakın.

Başkan Göksel Gümüşdağ ile yöneticiler, İspanya'da hem milli futbolcuyla hem de Barcelona yetkilileriyle görüştü. Gümüşdağ ile Arda Turan her konuda anlaştı. Medipol Başakşehir, milli futbolcu için Barcelona'ya kiralama teklifinde bulundu.

Katalan ekibi kiralama bedeli olarak 1.5 milyon euro talep etti.

Başakşehir ise daha cuzi bir miktar karşılığında transferi noktalamak istiyor.

Kulüpler büyük ölçüde anlaşma sağlarken, İspanya'da kalan Başakşehir yetkilileri görüşmelere devam edecek.

Barcelona yönetim kurulu, kararını perşembe günü yapacağı toplantıda verecek.

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, İspanya seyahatinin ardından, kulübün internet sitesinden görüşmelerle ilgili detaylı bilgi verdi. Gümüşdağ, Arda Turan'ın transferi için İspanya temsilcisi Barcelona ile birçok konuda prensip anlaşmasına vardıklarını açıkladı.

Gümüşdağ, Arda Turan ile Medipol Başakşehir arasındaki transfer görüşmelerinin basına yansıyan detayları hakkında kulübün internet sitesine açıklamada bulundu.

Açıklama şu şekilde;

"Arda Turan ile kulübümüz arasındaki görüşmelerin basına yansıyan detayları hakkında resmi bir açıklama yapmak istiyorum:

Arda’nın Barcelona’dan ayrılma ihtimali sonrasında bir dizi görüşmeler yaptık ve geçtiğimiz Pazar günü kulüp avukatımızı İspanya’ya gönderdik. Bazı olumlu gelişmeler neticesinde Asbaşkanlarımız Mustafa Saral, Mesut Altan, Ömer Ayvacı ile oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri ile bir araya gelmek için, İspanya’ya geldiler. Ben de onlarla birlikte, Arda ile yüz yüze konuşmak, kulüpler arası anlaşma sağlandığı takdirde Medipol Başakşehir’de oynamak hakkında gerçekten ne hissettiğini öğrenebilmek için İspanya’ya geldim.

Ekibimiz ve oyuncu temsilcisi gün boyu bir dizi görüşme yaparken, ben Arda ile vakit geçirdim ve kendisinin Medipol Başakşehir formasını giymekten çok mutlu olacağını, yeniden zirveye çıkmaya hazır olduğunu, hırsını, isteğini gördüm, hedeflerini dinledim, akabinde Barcelona kulübü CEO’su Oscar Gomar ile bir görüşme yapıldı.

Kısaca söyleyebilirim ki, Arda’nın arzulu ve hırslı, bize karşı çok istekli olması, kulübün oyuncuyu bize vermeye sıcak bakması, bizim için büyük bir maliyet olmasına rağmen, özellikle iki büyük sponsorumuzun bu transferin gerçekleşebilmesi için yapmaya hazır olduğu büyük fedakarlıklar sebebiyle prensipte olumlu bir izlenimle geri dönüyorum.

Tabi ki spor medyasının heyecanını anlıyorum ve aynı heyecanı ben de yaşıyorum. Fakat Barcelona kulübünün kurumsal yapısına saygı göstermeli ve transferin gerçekleşebilmesi için gereken prosedürlerin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Prensipte birçok konuda anlaşmış olmamıza rağmen,fiiliyatta hala atılması gereken birkaç adım var. Ekibim, oyuncu temsilcisi ve Barcelona kulüp yetkilileri temas halindeler. Umut ediyorum ki olumlu bir sonuçla geri döneceklerdir."

Sayfa Yükleniyor...