'Başaramazsam birçoğunuza kına yaktırırız'

Arda Turan Madrid yolculuğu öncesi basının karşısına geçti. Başarı sözü verdi ama başarısızlık ihtimaliyle ilgili sözleri dikkati çekti.

11.08.2011 - 14:25

'Başaramazsam birçoğunuza kına yaktırırız'

Atletico Madrid'e transfer olan Arda Turan bir basın toplantısı düzenledi.

İspanya'ya başarmak için gitmek istediğini dile getiren Arda Turan, İspanyolca'yı öğrenerek kendisini zorlayacağını belirtti.

Mehmet Topal veya Hamit Altıntop ile görüşeceğini ama yalnız kalarak bazı şeyleri başarmak istediğini söyledi. Turan'ın "Ama eğer başaramazsak herhalde birçoğunuza kına yaktırırız" sözleri ise gülüşmelere neden oldu.

Basın mensuplarının "Bizi özleyecek misin" sorusuna ise "Özlerim tabii. Bel altından vurmadıkça hiçbirinizle bir problemim olmadı" yanıtını verdi..

Arda, kulüp yönetimine teşekkür ederek önünü açtıkları için minnet duyduğunu söyledi.

Yönetimin kendisine gösterdiği anlayışı ise şu sözlerle anlattı: "Önüme boş mukavele konuldu. Ama ben gitmek istedim. Dah önceki yıllarda yapılan yüksek teklifleri de biliyorsunuz. Hiçbirini kabul etmedim. Çünkü önemli para değil."

'FATİH HOCA İÇİN AĞLAMIŞTIM'
Fatih Terim'in gitmesini istemediği yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:
"Fatih Hoca ile aramızda bir üzüntü olmuş olabilir. Ama asla kırgınlık olmaz.
Beni en iyi anlayacak kişinin kendisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü o Galatasaray'ı bırakıp Fiorentina'ya gittiğinde ben ağlamıştım. Şimdi de benim gitmem gerekiyor.


Benim yerim kolay dolar ancak Fatih Hoca'nın yeri dolmaz. Dualarım her zaman hocam ve takımımla birlikte olacak."

REAL MADRID-ATLETICO MADRID
Neden bir yıl daha beklemedin? Belki sen de Nuri ve Hamit gibi Real Madrid'e transfer olurdun" sorusuna ise  "Bana Real Madrid'den teklif gelmedi. Ama gelseydi herhalde yine Altetico Madrid'i tercih ederdim. Taraftarı Galatasaray taraftarına benzetiyorum. Savaşa daha uygun bir yer olduğunu düşünüyorum" diye yanıt verdi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...