Başbakanlık Kupası Inspector'ın

At yarışçlığının önemli koşularından Başabakanlık Kupası Koşusu'nu Inspector isimli safkan, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

26.07.2009 - 22:24

Başbakanlık Kupası Inspector'ın

Türk at yarışçılığının klasiklerinden Başbakanlık Kupası Koşusu'nun 58'incisini jokey Gökhan Kocakaya ile Inspector isimli safkan kazandı.

Veli Efendi Hipodromu'nda 2000 metre çim pistte 3 ve daha yukarı yaşlı 13 İngiliz safkanın yarıştığı mücadelede Hayrullah Doğan'ın sahibi olduğu ''Inspector'', ''2.03.28''lik dereceyle yarışı önde bitirdi.

Atbaşı olan geçen yılın birincilerinden ''Kurtiniadis'' jokeyi Selim Kaya ile yarışı ''2.03.36''lık dereceyle ikinci sırada tamamlarken, ''Pan River'' jokey Nurettin Şen ile ''2.03.45''lik dereceyle üçüncü, ''Salvatore'' ise jokey Barış Kurdu ile ''2.03.52''lik derece yaparak dördüncü sırada yer aldı. ''Salvatore'' geçen yıl ''Kurtuniadis'' ile 1.'liği paylaşmıştı.

KUPAYI BAKAN EKER VERDİ
58. Başbakanlık Kupası Koşusu'nun 1.'si ''Inspector''un sahibi Hayrullah Doğan'a kupasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker verdi.

Bakan Eker, ''Inspector''un jokeyi Gökhan Kocakaya ve antrenörü Ümit Bekmezci'ye de birer şilt vererek, başarılarının devamını diledi.

Yarışı 1. olarak bitiren ''Inspector'' sahibine birincilik ikramiyesi olarak 300 bin lira kazandırdı.

GAZİ'DEN SONRA BAŞBAKANLIĞI DA ALDI
Jokey Gökhan Kocakaya, bu yıl 83.'sü yapılan Gazi Kupası Koşusu'ndan sonra Başbakanlık Kupası Koşusu'nda da zirveye çıktı.

Gazi Koşusu'nu ''Miramis'' isimli safkanla kazanan Kocakaya, Başbakanlık Kupası Koşusu'nda da ''Inspector'' ile ilk sırada yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...