Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltıya katılan Muharrem Usta ile Celil Hekimoğlu, bir süre kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile makamında görüştü. Daha sonra tesislerdeki restorana beraberinde Usta ve Hekimoğlu ile birlikte gelen Hacıosmanoğlu, bu organizasyon ile belki de bir ilkin yaşandığını belirterek, "Bizim derdimiz ve sevdamız Trabzonspor. Buraya gelmeden önce Trabzonspor başkanlık makamına önce Muharrem Bey, sonra Celil Bey geldi. İkisine de 'kongre öncesinde koltuğa oturun, ateşini biraz hissedin' dedim" diye konuştu.

Kendisinin koltuk sevdalısı olmadığını, tek amacının Trabzonspor'un başarısı olduğuna işaret eden Hacıosmanoğlu, "Tek sevdamız Trabzonspor'un başarılı olması. Bunu samimiyetimle söylüyorum. Trabzonspor'u özlenen başarılara hangimiz taşıyacaksak Allah başkanlığı ona nasip etsin. İnanıyorum ki Muharrem Bey ve Celil Bey aynı duyguları taşıyordur. Trabzonspor'u birisi şampiyon yapsın biz de onu omuzlarımıza alıp taşıyalım. Ben 2,5 yıldır başkanlık yapıyorum. Başkan olmak ayrı, başkan olduktan sonra yönetmek ayrı şey. Her şey tecrübe istiyor" dedi.

Göreve geldiği günden bugüne kadar olan süreci de değerlendiren Hacıosmanoğlu, "İki sene kötü bir sezon yaşadık. Sadece Avrupa'da ufak bir başarımız vardı. Bunu açıklamamdaki sebep de bugün neden başkan adayı olduğumu bilmeniz içindir. Eğer bizden kaynaklanan bir olaydan dolayı Trabzonspor bugünkü puanda olsaydı 'evet biz 2 senedir başaramadık ve 3. sezonda da başaramıyoruz' deyip bunun üzerine gitmezdik. Ne yazık ki Galatasaray maçından sonra bizim nezdimizde Trabzonspor'a yapılan operasyonları Türkiye değil dünya gördü. Bugün Trabzonspor 17 puanda değil de çok daha önemli puanlarda olabilecek durumdaydı. O yüzden tekrar Trabzonspor başkan adayı olduk. Yoksa 'bu koltukta oturalım da Trabzonspor ne olursa olsun' diye düşünmek Trabzonspor'a en büyük ihanettir" ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR'UN MAÇINI BERABER İZLEYELİM"
Başkan adayları ile bir araya gelmelerinin kamuoyuna önemli bir mesaj verdiğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Muharrem ve Celil Bey'e, böyle bir ortamı hem Trabzon'a hem de Türkiye'ye göstermiş olduğumuz için teşekkür ediyorum. Kongrenin de aynı dostluk havasında geçmesini ve kongre bittikten sonra da, bilmiyorum ben yöneticilikten düştükten sonra tribüne gitme şansım var mı, ceza verecek olsalar da pazartesi günü kim başkan ise üçümüz o tribünde oturup Trabzonspor'un maçını izleyelim. Yani bu kongre öncesi verilen bir görüntü değil, kongreden sonra da hepimizi aynı anda herkese göstereceğiz diye ortaya koyalım" dedi.

Hacıosmanoğlu, başkan adaylarıyla yaptıkları görüşmede kongrede divan başkanlığı adaylığıyla ilgili olarak da "Adayımız Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'tir. Üç başkan adayının da kabulüyle karar alınmıştır. Bu konuda da bir sorun yoktur" açıklamasında bulundu.

USTA: TRABZONSPOR BAŞKANI BİZİM BAŞKANIMIZDIR
Başkan adayı Muharrem Usta ise Trabzonspor'un Türkiye ve Trabzon için önemli olduğunu, futbolun ve sporun başkenti konumunda bulunduğunu söyledi.

Bu nedenle Türkiye'ye iyi bir dostluk mesajı verilmesi gerektiğine dikkati çeken Usta, "Spor bütün dünyada dostlukların aracıdır. Trabzon'da verilen bir tablo var ki sayın başkanı, bizi ve bütün camiayı üzüyor. Biz bugün bütün Türkiye'ye ve özellikle Trabzonspor camiasına bir mesaj vermek istedik. 2,5 sene önce seçimi kaybettiğimizde o dönemden bugüne kadar Trabzonspor'da hiçbir zaman kırıcı olmadan, dostluklar içerisinde geçmesi gereken bir süreci yaşadık. Elimizden geldiği kadar gayret etmeye çalıştık. Çünkü sonuçta bu kulüp bizim. Trabzonspor başkanı bizim başkanımız. Bundan sonra gelecek olanlar için de aynı şey geçerli. Herhangi bir aday, ister seçimi kaybetsin ister kazansın, seçime girişi de kaybettikten sonraki durumu da Trabzonspor içindir. O nedenle seçime kadar değil, var olduğumuz sürece bu dostlukları sürdürmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Kongrede tek bir insanın dahi rencide olmayacağına inandıklarını ifade eden Usta, başkanlığı kim kazanırsa kazansın Trabzonspor için kol kola çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

HEKİMOĞLU: KENDİ İÇİMİZDE KAVGA ETMİYORUZ
Başkan adayı Celil Hekimoğlu da organizasyondan dolayı Hacıosmanoğlu ve Usta'ya teşekkür ederek, özlenen bir tablonun gerçekleştiğini söyledi.

Türkiye genelinde yanlış bir imajın oluştuğunu vurgulayan Hekimoğlu, "Türkiye genelinde imajımızda sanki kavga eder bir görüntü var ama kendi içimizde etmiyoruz. Biz geçen hafta sayın başkan ve Muharrem Bey'le konuştuk. Aslında kendi içimizde bir kavga yok, dışarıda öyle bir görüntü var. Bu buluşmayla da bunu da kapatmış olduk. İnşallah kongremizden sonra el ele kol kola Trabzonspor'un bayrağını en yukarı taşımak için mücadele ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından üç başkan adayı da el ele tutuşarak fotoğraf çektirdi.