Geçtiğimiz ay bir barda kimliği belirsiz bir şahıs tarafından kafasından vurulan Paraguaylı futbolcu salvadore Cabanas'ın tedavisi Meksika'da sürüyor.

Geçtiğimiz çarşamba günü 1 aylık yoğun bakım sürecinin ardından normal odaya çıkarılan Cabanas, ziyaretçi kabul etmeye de başladı. Meksika’da America forması giyen 29 yaşındaki futbolcunu ilk ziyaretçileri arasında Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo da vardı. Lugo kısa ziyaret sonrası düşüncelerini gazetecilerle paylaştı.

Lugo, "13 dakika kadar konuştuk. Karşımda güçlü, kararlı ve umut dolu bir futbolcu buldum. Hayata geri dönmek için büyük bir azme sahip. Onun sağlık durumunu Paraguay'daki herkes yakından takip ediyor ve bir an önce iyileşmesini umut ediyor" diye konuştu.

25 Ocak'ta bir barda çıkan tartışma sonucu kafasından vurulan Cabanas ameliyata alınmış ancak kafatasına giren kurşun, beynine daha çok zarar verilmemesi amacıyla doktorlar tarafından çıkartılmamıştı.

Doktorlar söz konusu kurşunun Cabanas'ın futbol oynamasına engel olmayacağını açıkladı. Meksika polisi de Cabanas'ı vuran şahısı yakalamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.