NTV

Başkan Donadoni’ye yüklendi

Ntvspor

Spor

İtalya'da polemik savaşı sürüyor. Napoli Başkanı Aurelio de Laurentiis eski teknik direktörleri Roberto Donadoni'ye yüklendi

Napoli Başkanı Aurelio de Laurentiis ile eski teknik direktör Roberto Donadonı bir kez daha karşı karşıya geldi. De Laurentiis takımın son Parma deplasmanında aldığı beraberliği Donadoni'nin yönetimindeki kötü hazırlık dönemine bağladı.

Napoli Başkanı Aurelio de Laurentiis ile eski teknik direktör Roberto Donadoni arasındaki polemik sürüyor. Takımın Parma ile 1 - 1 berabere kaldığı son maçın ardından de Laurentiis bir kez daha yaklaşık 2 ay önce önce görevini bırakan Donadoni'ye yüklendi. Donadoni'nin sezon öncesi takımı iyi hazırlamadığını ileri süren de Laurentiis karşılaşma sırasında iki futbolcunun kasının atmasını da son bölümde yorgun düşen oyuncuların beraberlik golüne izin vermesini de yetersiz olduğunu ileri sürdüğü hazırlık dönemine bağladı.

De Laurentiis'in suçlamalarına Donadonı'nin yanıtı gecikmedi. görevden ayrılmasının üzerinden 50 gün geçtiğini hatırlatan Donadoni "Bu kadar süre içinde yeni teknik direktör ne yaptı? Hala takımı hazırlayamadı mı? De Laurentiis hangi futbol bilgisine dayanarak bunları söylüyor. Ben birgün bile antrenmanlara geldiğini hatırlamıyorum" diye konuştu. Euro 2008'in ardından İtalya milli takımındaki görevine son verilen Roberto Donadoni geçen ekim ayında 2 - 1'lik Roma yenilgisi sonrası Napoli'den de ayrılmıştı.