A Milli Kadın Basketbol takımı için güvenlik alarmı

Rio’daki Olimpiyat Köyü’nde kalan A Milli Kadın Basketbol Takımı kafilesinin kaldıkları binada birçok kez güvenlik alarmı çaldı. Doğalgaz, su ve yiyecek gibi problemlerle karşı karşıya kaldılar.

Ntvspor 05.08.2016 - 12:03 | Son Güncelleme : 05.08.2016 - 17:02

A Milli Kadın Basketbol takımı için güvenlik alarmı

A Milli Kadın Basketbol Takımı kafilesi, 2016 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapan Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde konakladığı binanın altyapı eksikliğinden dolayı birçok sorunla karşılaşıyor.

Doğalgaz tesisatındaki aksaklıklar, millilerin bulunduğu binada iki kez güvenlik alarmının çalmasına neden oldu.

Tesisatlardaki yetersizlik, oda tavanlarından su damlalarının akmasına da sebep oldu. Sorunun giderilmesi için birçok kez tesisatçı çağrıldı.

AVUSTRALYA KAFİLESİNİN BİNASINDA YANGIN

Daha önce Avustralya Olimpiyat Milli Takımı, tesislerin su ve elektrik şebekesinde sorun olduğu ve bu durumun insan sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle Olimpiyat Köyü'ne yerleşmeyi reddetmişti.

Sorunların giderilmesi sonrası  Olimpiyat Köyü'ne yerleşen Avustralya kafilesinin kaldığı binanın bodrum katında küçük çaplı yangın çıkmıştı.

HARUN ERDENAY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR 

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Basketbol Takımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda yarı finale kalacağına inandığını söyledi. 

Harun Erdenay, TBF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda takım sporlarında yer alan tek ekip olma özelliğine sahip olduklarını belirterek, "Kadın milliler son yıllarda büyük başarılara imza attılar. A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda yarı finale kalacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın ardından ikinci kez bu heyecanı yaşayacaklarını vurgulayan Erdenay, şunları kaydetti:

"Benim kariyerim açısından bir ilk olacak. TBF Başkanı olarak, Rio Olimpiyat Oyunları heyecanı yaşayacağım için mutluyum. Olimpiyatlar herkesin bildiği gibi Dünya ve Avrupa Şampiyonaları'ndan çok farklı bir organizasyon. Profesyonel sporcu gibi sahaya çıktıkları andan itibaren neler yapmaları gerekiyorsa onları yapacaklar ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Türk bayrağı için, halkımızı sevindirmek için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacaklar. Kadın milli takımımızın yanı sıra ülkemizi bu önemli organizasyonda temsil edecek tüm sporculara madalya yolunda başarılar dilerim."

Sayfa Yükleniyor...