"Basketbolsever sabırsızlanıyorlar''

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Yönetim Kurulu toplantısı İstanbul'da başladı.

12.12.2009 - 14:02

Türkiye'de düzenlenecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası ile ilgili önemli detayların görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, basketbolseverlerin şampiyonayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Demirel, Çırağan Palace Kempinski Otel'de basına kapalı olarak FIBA Başkanı Bob Elphinston başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, FIBA Yönetim Kurulu üyelerini İstanbul'da misafir etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, ''Türkiye basketbolu seven bir ülke. Şampiyona boyunca dünyanın en güçlü takımlarını ülkemizde ağırlayacağız. Türk basketbolseverler sadece kendi takımlarını değil, ülkemizde mücadele edecek tüm takımları seyretmek için sabırsızlanıyorlar'' dedi.

Turgay Demirel, 15 Aralık Salı günü yapılacak kura çekimi ile birlikte 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek olan takımların gruplarının ve şehirlerinin belli olacağını da belirterek, Basketbol Federasyonu olarak unutulmayacak bir şampiyonaya imza atmak istediklerini dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...