Batalla: Takıma büyük katkım var

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Batalla takıma büyük katkı sağladığını söylerken uyum problemini de aştığını kaydetti.

08.01.2010 - 13:52

Batalla: Takıma büyük katkım var

Bursaspor'un Arjantinli futbolcusu Pablo Martin Batalla, "Takıma büyük katkımın olduğuna inanıyorum. Ligdeki başarımızı büyük önem verdiğimiz Ziraat Türkiye Kupası maçlarında da göstereceğiz" dedi.

Sezon başında Bursaspor'a transfer olan Arjantinli başarılı orta saha oyuncusu Batalla, sabah yapılan antermanın ardından basın toplantısı düzenledi.

Yeşil-beyazlı takıma katkısının olduğuna inandığını belirten Batalla, "Ligin ilk yarısındaki başarımızı ikinci yarıda da göstermek istiyoruz. Takımda iyi oyuncular var. Türkiye'ye ilk gelişim Bursaspor'a oldu. Takıma büyük katkımın olduğuna inanıyorum. Ligdeki başarımızı büyük önem verdiğimiz Türkiye Kupası maçlarında da göstereceğiz" dedi.

Batalla, ligin ilk yarısında attığı golllerle ilgili bir soru üzerine, "Tabi ki ikinci yarıda da gollere devam edeceğim. Gol atmak benim için büyük zevk. Attığınız gollerle takım arkadaşlarınız ve sizi izleyenler, destekleyenler seviniyor. Bir de bu gollerle galibiyet elde ederseniz, onun zevki bir başka oluyor" diye konuştu.

Pablo Martin Batalla, "Unutamadığın bir karşılaşma var mı?" yönündeki soruyu ise, "Manisa'da oynadığımız karşılaşma. Bu maç benim ilk forma giydiğim karşılaşmaydı. Attığım golle de galip geldik. Bunu unutamıyorum" yanıtını verdi.

Zaman zaman yedek kalmasının kendisi için sorun yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine de genç oyuncu, "Tüm futbolcular ilk 11'de sahaya çıkarak 90 dakika forma giymek ister. Fakat bu bazen şartlar gereği olmayabiliyor. Yedek kaldığım zaman daha fazla çalışarak formayı almak için mücadele ediyorum. İnanıyorum ki, benim yerime oynayacak arkadaşım da başarılı olacak ve takıma katkı sağlayacak güçte" dedi.

Batalla, hedefinin ne olduğunun sorulması üzerine de, "Öncelikli hedefim bulunduğum takıma katkı sağlamak. En iyi sonucun elde edilmesi için çalışmak. Bursaspor ile 1,5 yıllık sözleşmem var. Bu süre sonunda yaşanacaklardan sonra karar vereceğim. Bursa'ya ailem ve ben çabuk alıştık. Türkiye'nin Avrupa'ya etkisini bilmiyordum. Taraftarın fanatik olduğunu duymuştum. Takıma da katkıları büyük" diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...