Çaylaklar maçıyla başlayıp, yetenek yarışmasıyla devam eden NBA All-Star Haftasonu, Batı Karması - Doğu Karması maçıyla sona erdi. Phoenix'te oynanan ve NTV'den naklen ekranlara gelen 'yıldızların' mücadelesinden, Batı karması 146-119 galip ayrıldı.

US Airways Center'ı dolduran 16 bin basketbolsever önündeki maç Dwyane Wade'in üçlüğüyle başlarken, Doğu Karması ilk 4 dakikayı 20-8 önde geçti. Kobe Bryant'ın devreye girmesiyke farkı eriten Batı, 11-0'lık bir seriyle 3 dakika kala 21-20 öne geçti ve ilk çeyreği de 34-27 üstün kapadı.

Yedek oyuncuların ağırlıklı sahada kaldığı ikinci çeyrekte Doğu adına Paul Pierce etkinliğini ortaya koyarken, 4 dakika içinde farkı 3'e indirdi. Batı takımı bu periyotta üst üste top kayıpları yaşarken, Chris Paul'un katkısıyla devreyi 72-67 önde bitirdi.

İkinci yarıya Chris Paul, Kobe Bryant ve Amare Stoudemire'ın önderliğinde iyi başlayan Batı Karması, 5 dakika içinde 16 sayılık farkı yakaladı. Shaquille O'Neal'in estetik hareketleriyle renk kattığı bu periyotun sonucu da 110-91 Batı lehineydi.

Phil Jackson'ın yedek oyuncularıyla başladığı son periyodun ilk dakikalarında Brandon Roy şık hareketleriyle ön plana çıktı. Her geçen dakika rakibi karşısında farkı açan Batı Karması maçı 146-119'luk skorla kazandı.

All-Star maçının MVP serominisi de renkli anlara sahne oldu. Maçın en değerli oyuncuları yaklaşık 5 yıl aradan sonra aynı takım için ter döken Kobe Bryant ve Shaquille O'Neal oldu.

Los Angeles Lakers formasıyla 3 şampiyonluk yüzüğü takan Bryant ve O'Neal, MVP ödülünü de birlikte aldılar.

Son 4 yılda 3 kez yenildiği Doğu Karması karşısında All-Star tarihinin 23. galibiyetini alan Batı Karması'nda Kobe Bryant 27 sayı-4 ribaunt-4 asist-4 top çalma ile oynarken, Shaquille O'Neal de 17 sayı-5 ribaunt-3 asistle maçı tamamladı.

Kobe Bryant 11. All-Star maçında, Shaquille O'Neal de 15. All-Star maçında 3. kez MVP ödülünü aldılar.