Batı'da final heyecanı

Denver Nuggets ve Los Angeles Lakers, Batı Konferansı Final serisinin ilk maçında karşı karşıya gelecek. Maç bu gece saat 04.00'te NTV'den canlı yayınlanacak.

Ntvspor 19.05.2009 - 14:11

Batı'da final heyecanı

İSTANBUL - NBA'de konferans finalleri heyecanı başlıyor. Batı Konferansı'nda geçtiğimiz sezonun finalisti Los Angeles Lakers, 1985'ten bu yana ilk kez konferans finaline çıkan Denver Nuggets ile karşı karşıya gelecek. Normal sezonda ilk iki sırayı alan takımların mücadelesinde saha avantajı Los Angeles Lakers'ta.

Denver ile Los Angeles, geçtiğimiz sezon play-off ilk turunda karşı karşıya gelmiş, seriyi 4-0 kazanan Lakers, rakibini süpürmüştü. Denver'ın all-star forveti Carmelo Anthony, bu sezon da kimsenin kendilerine şans vermediğini söylerken, "Sanırım kimse Lakers'ı yenebileceğimizi sanmıyor. Ancak biz inanıyoruz. Ve biz inandığımız sürece iyi şeyler olacaktır" diyerek takımının iddiasını kanıtladı.

Denver'a karşı oynadığı son 11 maçın 10'unu kazanan Lakers'ın yıldızı Kobe Bryant ise daha temkinli konuştu. "Denver çok sert ve atletik bir takım. Onları yenmek için konsantrasyonunuzu üst seviyede tutmanız gerek" diyen Bryant, Amerika Milli Takımı'ndan arkadaşı Carmelo Anthony'yi savunmak için takımca dikkatli olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Denver Nuggets forveti Kenyon Martin ise kendilerini küçümseyenlere karşı fazlasıyla tepkili. "Sözde basketbol otoriteleri sezon başında konferansı 11 ya da 12. sırada bitireceğimizi düşünüyorlardı. Bize hiçbir zaman şans tanımadılar. Böyle devam etmelerini istiyorum. Bizden kuşku duysunlar ki, biz de daha çok çalışıp daha çok maç kazanmaya devam edelim."

Los Angeles Lakers finale çıkmadan önce ilk turda Utah'ı beş maçta, ikinci turda ise Houston'ı yedi maçta elemeyi başarmıştı. Batı Konferansı finaline gelmeden önce ilk turda New Orleans'ı beş maç sonunda eleyen Denver Nuggets ise ikinci turda Dallas'ı geçmişti.

NBA'de Batı Konferansı final serisinin ilk maçı, bu gece saat 04:00'te NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...