Batuhan: Beşiktaş'a daha güçlü döneceğim

Gaziantepspor'a kiralanan Beşiktaş'ın genç oyuncusu Batuhan Karadeniz, Antep'te kendini gösterip, siyah-beyazlı takıma daha güçlü döneceğini ifade etti.

24.07.2009 - 15:59

Batuhan: Beşiktaş'a daha güçlü döneceğim

Beşiktaş'ın Gaziantepspor'a kiraladığı genç futbolcu Batuhan Karadeniz, kulübünün önüne Gaziantepspor seçeneğini sunduğunu ve kendisinin de itiraz etmeden gitmeyi kabul ettiğini söyledi.

Batuhan, Radyospor'da katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, önüne alternatif konmadığını belirterek, ''Gaziantepspor'a gitmem istendi, ben de kabul ettim'' dedi.

Genç oyuncu, kendisine ''Git'' dendiğini ve bunu kabul ettiğini vurgulayarak, ''Beşiktaş Kulübü benim Gaziantepspor'a gitmemi istedi. Avrupa'ya gidebilirdim, ama Turkcell Süper Lig'de forma giymek de önemli. Yaşım daha çok genç. Bir gün Avrupa'da oynama hedefini gerçekleştireceğim. Beşiktaş önüme Gaziantepspor seçeneğini sununca ben de itiraz etmedim ve kabul ettim'' diye konuştu.

Siyah-beyazlı kulübün yuvası olduğunu kaydeden Batuhan, ''Sonuçta büyüklerimiz Beşiktaş'ta bu yıl da oynamamızı uygun görmedi. Buna saygı duyuyorum. Beni buralara Beşiktaş Kulübü getirdi. Önümüzdeki yıl Beşiktaş'a geleceğim. İnşallah yarım bıraktığım işi Beşiktaş'ta tamamlarım. Önümüzdeki yıl Beşiktaş'ta daha güçlü bir Batuhan olacağım'' dedi.

Milli oyuncu, yeni sezonda 32 maçta forma giymesi halinde 20-22 gol atabileceğini iddia etti.

Geçen sezon Eskişehirspor'da çok ciddi bir çıkış yakaladığını hatırlatan Batuhan, ''Eskişehirspor camiası çok arkamda oldu. Eskişehirspor'da başarılı oldum. Eğer Gaziantepspor camiası arkamda durursa aynı başarıları gösteririm. Beşiktaş bana Gazianepspor dışında bir alternatif sunmadığı için, 'Tekrar Eskişehirspor'a gider miydim?' sorusuna net bir yanıt vermem mümkün değil'' dedi.

Yeni sezon öncesi ameliyat olduğunu ve sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade eden genç oyuncu, ''28 Temmuz'da takımla birlikte çalışmalara başlayacağım. Milli takımda oynamak için iyi performans ortaya koymak gerekiyor. İyi futbol oynarsanız milli takıma seçilirsiniz. Oynamayan bir futbolcunun milli takıma gitme ihtimali yok. Beşiktaş'ta kalsaydım belki oynayamazdım. Oynamayan bir futbolcuyu da Fatih Terim almayacaktı. Oynamak için Gaziantepspor'a gittim. Milli Takım gruptan çıkacak ve Dünya Kupası'nda yer alacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...