ESKİŞEHİR - Eskişehirspor'un Fenerbahçe ile oynadığı maçtan bir gece önce Kuruçeşme'de bir gece kulübünde görülen Batuhan Karadeniz, kırmızı-siyahlı kulübün yönetim kurulu tarafından kadro dışı bırakıldı.

Teknik direktör Rıza Çalımbay ile görüş alışverişinde bulunan Eskişehispor yönetimi, ligin devre arasında Beşiktaş'tan kiralık olarak alınan Batuhan'ın kodro dışı bırakılmasını kararlaştırdı.

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, teknik direktör Rıza Çalımbay'ın da katıldığı yönetim kurulu toplantısının ardından Eskişehirspor Kulübü Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Ünal, Beşiştaş'tan kiralanan Batuhan'ın, Fenerbahçe maçı öncesinde Eskişehirspor camiasına, tarihine, geçmişine ve bugününe yakışmayacak bir harekette bulunduğunu belirterek, ''Batuhan, takımın kampta olduğu, hiç kimsenin rahat uyumadığı, stres yaptığı Fenerbahçe maçının önceki akşamı üzülerek belirtiyorum kampı terketmiştir'' dedi.

Batuhan'ın kampı terketmesini, askerin ordusunu terketmesine benzeten Ünal, ''Batuhan, Ortaköy'de gittiği bir bardan 04.00'e doğru çıkmıştır. Bu saatten sonra da otele gelip gelmediği de belli değil. Hala araştırıyoruz. Otele muhtemelen sabah geldi. Maalesef böyle bir gerçekle karşı karşıya kaldık. Batuhan'ı süresiz kadro dışı bıraktık. Ayrıca çok ağır para cezasına çarptırılacaktır. Kimse Eskişehirspor'dan daha önemli olamaz. Eskişehirspor, bu olay karşısında kendisine yakışına yapmak zorundadır. Aksi halde Türk futboluna, camiamıza ve futbolculara ihanet etmiş oluruz. Onun arkadaşları çalışacak, idmanda çimleri yiyecek, maçın önemini algılayacak ama o gece bir arkadaşımız kampı terkederek barlarda gezecek. Bunun affı mümkün mü? Bu cezayı vermek zorundayız. Futbol takım oyunudur. Maçın sonucu ne olursa olsun bunu yapardık. Batuhan, Fenerbahçe'ye 30 gol atsa da aynı kararı verirdik'' diye konuştu.
 
''BATUHAN'IN HENÜZ HABERİ YOK''
Ünal, bir oyuncunun kadro dışı kalmasının Eskişehirspor için önemli olmadığını belirterek, takımın eksiklerini giderebileceğini bildirdi.

Batuhan ile henüz görüşmediğini, görüşmek de istemediğini vurgulayan Ünal, ''Konuyu araştırmaya devam ediyoruz. Batuhan'ın yaptığını takıma, camiaya ve taraftara ihanet olarak görüyorum. Batuhan'ın henüz haberi yok. İlk kez basına açıklıyorum. Kendisi resmen birazdan duyar. Beşiktaş'ın da bir açıklaması olacağını düşünüyorum. Eskişehirspor'un aldığı karara saygı duyacaklarını düşünüyorum. Batuhan ile defalarca görüştük. Yaptığı hareketler nedeniyle
kendisini defalarca uyarmıştık. Daha önceki disiplinsiz hareketlerinin affı ve telafisi mümkündür, ancak son yaptığı çok başka bir şey'' dedi.
 
Gün içinde NTV Spor'a konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Batuhan'ın yaptığının affedilemez bir hata olduğunu söylemişti.

Batuhan'ın takım arkadaşlarına ve camiaya büyük bir yanlış yaptığını ifade eden deneyimli teknik adam, kendi düşüncesinin kadro dışı bırakılması yönünde olduğunu belirtmişti.