Baumann'dan tam puan

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Finalleri öncesinde İstanbul’da incelemelerde bulunan FIBA Genel Sekteri Patrick Baumann ''Yapılan işler yoluna oturmuş ve planlanan şekilde devam ediyor. Hiçbir endişemiz yok'' diye konuştu.

26.09.2009 - 11:33

İSTANBUL - Türkiye'nin ev sahipliği'nde düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Finalleri öncesinde, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) heyetinin 3 günlük İstanbul ziyareti sona erdi.

Organizasyon hazırlıkları kapsamında yapılan toplantıların son gününde, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) heyeti ve FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann başkanlığındaki FIBA heyeti dün bir araya geldi.

Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Bakan Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, TBF Başkanı Turgay Demirel, FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann başkanlığındaki FIBA heyeti, TBF Genel Sekteri Ali Özsoy, 2010 Yerel Organizasyon Direktörü Emin Balcı, TBF FIBA ve Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam katıldılar.

BAKAN ÖZAK: ÜLKE MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ
Bakan Özak, tüm konuklara toplantıda bulunmalarından dolayı teşekkür ederken, ''2010 Dünya Şampiyonası'nı ülke meselesi olarak görüyoruz. Ankara ve İstanbul'da devam eden salonlar sadece belediyelerin işi değil, bütün ülkenin işidir. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Finansal olarak da desteklerimiz sürüyor. Sayın Başbakanımız da son durum hakkında bilgiler alıyor ve bu işin yakın takipçisi. Biz, 2010 Dünya Şampiyonası'nı Türkiye olarak en iyi şekilde gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Toplantıda daha sonra TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, Dünya Şampiyonası'nın tüm konuları ile ilgili, salon durumları, konaklamalar, promosyon, tanıtım çalışmalarıyla ilgili ana maddelerle sunum yaptı ve katılımcıları bilgilendirdi.

BAUMANN: HİÇBİR ENDİŞEMİZ YOK
FIBA Genel Sekteri Patrick Baumann da teşekkürlerini sunarken, İstanbul'da üretken toplantıların yapıldığını kaydetti.

Baumman, hiçbir endişelerinin bulunmadığını ifade ederken, ''Yapılan işler yoluna oturmuş ve planlanan şekilde devam ediyor. Hiçbir endişemiz yok. Sonuç olarak büyük bir organizasyon ve her işlemin adım adım takip edilmesi gerekiyor'' dedi.

Yapılması gerekenlerin çoğunun yapıldığının altını çizen Baumman,''Yapılanları yerinde görmekten mutluluk duyduk. Şampiyonanın gelecek yıl tüm dünyada konuşulacak seviyeye getirilmesi için iletişim kanalarının, tanıtım faaliyetlerinin, eşi benzeri görülmemiş seviyede yapılmasından büyük mutluluk duyacağız. Belki bunu tüm şehirlerde gerçekleştiremeyebiliriz ama sanki şehirde olimpiyat düzenleniyormuş gibi her tarafa yayabilirsek çok güzel olur. Çünkü şimdiye kadar böyle bir şey hiç olmadı. İstanbul, 2010 yılı boyunca zaten Avrupa Kültür Başkenti olarak dünyada konuşulacak. Bunu başarabiliriz. Bu konuda biz de her türlü destek ve katkıda bulunmaya hazırız.'' dedi.

Tesis çalışmalarının da yolunda gittiğini söyleyen Baumann, ''Güçlü sponsor veya finansal destek oldukça önemli. Tüm güçlerimizi birleştirerek pazarlama çalışmalarına önem vermemiz gerekiyor. Ne kadar çok kaynak bulursak o oranda kaynaklara basketbola döndürürüz'' dedi.

DEMİREL: ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
TBF Başkanı Turgay Demirel ise çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini belirtirken, ''Tanıtım konularıyla ilgili Turizm Bakanlığı ve İstanbul 2010 Kültür Başkenti'nden destek alacağız. Zaten toplantılarımız sürüyordu ve bundan sonra da hızlı bir şekilde devam edecek. Ayrıca tanıtım çalışmalarımızı daha da arttırarak, zaten yüksek olan bilinirliği daha da arttıracağımızı tahmin ediyorum. Test etkinlikleri arasında ise Cumhurbaşkanımızın programının uygun olması halinde Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın Kayseri'de yapılma ihtimali de var.'' dedi.

Toplantının sonunda ise söylenenlerden büyük mutluluk duyduğunu ifade Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, ''Her şey sizin beklediğinizden daha güzel olacak. Benim öncelikli işim önümüzdeki 2 yıl içinde ülkemizde yapılacak 3 önemli spor organizasyonunu da en iyi şekilde gerçekleştirmek. Ayrıca sayın genel sekreterin söyledikleri de önemli noktalar. Bunlar için de ilgili bakan arkadaşlarımla temaslarda bulunacağım ve en kısa sürede hayata geçirerek, projeleri sizlere sunacağım'' diyerek toplantıyı kapattı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...