Bayan 'All-Star'lar açıklandı

10 Ocak Cumartesi günü Samsun'da düzenlenecek ''Bayanlar All Star-2009''un takım kadroları belli oldu.

Haberler 06.01.2009 - 12:15

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nin (TBBL) en iyi oyuncularını bir araya getirecek ''Bayanlar All Star-2009''un Türk ve yabancı karmaları ve organizasyonun programı açıklandı.

The Marmara Oteli'nde konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısına Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar, yönetim kurulu üyesi Jülide Sonat, Beşiktaş Cola Turka Bayan Takımı Antrenörü Aziz Akkaya, Fenerbahçe Bayan Takımı Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu ve takım menajeri Didem Akın, Fenerbahçeli oyuncular Esmeral Tunçluer, Nevriye Yılmaz ile Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Naile İvegin katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İmran Işıldar, basketbolu Türkiye'nin geneline yaymak istediklerini ifade ederek, ''Bu yıl 'Bayanlar All Star 2009' organizasyonunu Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Samsun'da yapacağız. Bu sayede basketbol sevgisini tüm yurtta yaymak istiyoruz. Samsun, bayan basketbolunda önemli gelişmeler kaydetti. 10 Ocak'ta basketbolun yıldızları Samsun'da parlayacak'' dedi.

Jülide Sonat da ''Bayanlar All Star 2009'' organizasyonunu, geçmiş yıllarda olduğu gibi başarılı bir şekilde yapmaya çalıştıklarını anlatarak, ''Bu yıl Samsunlu basketbolseverlerle Yaşar Doğu Spor Salonu'nda birlikte olacağız. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde yerel yönetimin çok desteği oldu. Değerli çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizim ligimiz, gerek teknik olarak, gerekse organizasyon yapısı olarak Avrupa'nın en iyi liglerinden biri. Tabii ki, yabancı oyuncularımızın da bunda katkısı var. Ancak liglerimizde çok değerli yerli oyuncular da var. Türkiye'de bayan basketbolunu geliştirmeye çalışıyoruz. Bayan basketbolu, ileride Türkiye'yi uluslararası platformda başarı ile temsil edecek'' dedi.

ANTRENÖRLER KALAYCIOĞLU VE AKKAYA
''Bayanlar All Star 2009'' organizasyonunda Türk karmasının antrenörlüğününü Fenerbahçe Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, yabancılar karmasının antrenörlüğünü ise Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Aziz Akkaya yapacak.

Organizasyonda Kalaycıoğlu'nun yardımcısı Tarsus Belediyesi'nin yardımcı antrenörü Erdal Yeğin olacak. Takımın menajerliğini de Tarsus Belediyesi'nin menajeri Melahat Aydın yapacak.

Akkaya'nın yardımcısı olarak Samsun Basketbol Kulübü'nün yardımcı antrenörü Cantuğ Keskiner görev alacak. Takımın menajeri ise Fenerbahçe menajeri Didem Akın olacak.

TÜRK KARMASI
Türk karmasında şu oyuncular bulunuyor: Bahar Çağlar, Işıl Alben, Yasemin Horasan (Galatasaray), Esmeral Tunçluer, Nevin Kristen Nevlin, Nevriye Yılmaz (Fenerbahçe), Naile İvegin, Tuğba Taşçı (Beşiktaş Cola Turka), Burcu Uzun, Nihan Anaz (Samsun Basketbol Kulubü), Nilay Yiğit (Panküp TED Kayseri Koleji) Gamze Takmaz (BOTAŞ Spor).

YABANCILAR KARMASI
Yabancılar karamasının kadrosu şöyle: Tamara Kim Sutton Brown, Matee Ajavon (Fenerbahçe), Barbara Ree Turner, Tatum Brown (Tarsus Belediyesi), Laura Ashley Harper, Shay Doron (Beşiktaş Cola Turka), Taj Madona Mc Williams (Galatasaray), Alex Andria Quigley (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Angela Meshelle Tisdale (BOTAŞ Spor), Jocelyn Maurice Penn (Bahçeşehir Burhaniye Belediyesi), Julie Ann Mc Bride (Samsun Basketbol Kulubü), Michelle Marie Campbell (Ceyhan Belediyesi).

3 SAYI YARIŞMASI
Organizasyon kapsamında düzenlenecek 3 sayı yarışmasında, TBBL'nin en iyi şutörleri birbirlerine karşı hünerlerini sergileyecek.

3 sayı yarışmasında, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Alex Andria Quigley, Samsun Basketbol Kulübü'nden Burcu Uzun, Tarsus Belediyesi'nden Dilek Ünüvar, Ceyhan Belediyesi'nden Hülya Özkan, Panküp TED Kayseri Koleji'nden Laurie Michelle Koehn, Fenerbahçe'den Melike Bakırcıoğlu ve Bahçeşehir Burhaniye Belediyesi'nden Ceren Zeytingöz yarışacak.

YETENEK YARIŞMASI
Yine organizasyon çerçevesinde yapılacak yetenek yarışmasında ise bayan basketbolcular en kısa sürede parkurları tamamlamaya çalışacak.

Yetenek yarışmasında, Çankara Üniversitesi'nden Seda Erdoğan, BOTAŞ Spor'dan Pelin Gülbağ, Panküp TED Kayseri Koleji'nden Dilara Tongar, Samsun Basketbol Kulübü'nden Hanife Çakır ve Bahçeşehir Burhaniye Belediyesi'nden Tülay Hızal mücadele edecek.

Organizasyonda ayrıca Efes Pilsen Dans Grubu ile Action Team gösteriler sunacak, şarkıcı İzel de konser verecek.

Sayfa Yükleniyor...