Bayan milliler Letonya'da

A Milli Bayan Basketbol Takımı, 32. Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi hazırlık maçları yapmak üzere Letonya'ya gitti.

31.05.2009 - 13:51

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Milli Bayan Basketbol Takımı, Letonya’ya gitti.

Kafilenin Riga'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan antrenör Ceyhun Yıldızoğlu, Avrupa Şampiyonası'na az bir süre kaldığını belirterek, şampiyonanın yapılacağı Letonya'da 2 hazırlık maçı yapacaklarını söyledi.

Türkiye'de yapılan hazırlık maçlarında takımın hazır olduğunun görüldüğünü kaydeden Yıldızoğlu, ''Beklenmedik bazı sakatlıklarımız oldu ama bunlar bizim için mazeret değil. Sonuçta 12 oyuncu ile oraya gidiyoruz. Götürdüğümüz 12 oyuncuya da güveniyoruz. Hedefimiz Dünya Basketbol Şampiyonası ve bunun için ilk 5'e girmemiz gerekiyor. Türk Milli Takımı'nın bunu yapacak gücü var. İnşallah güzel haberlerle Türkiye'ye döneceğiz'' dedi.

32. Avrupa Şampiyonası'nda A Grubu'nda yer alacak milliler, Litvanya, Rusya ve Sırbistan ile mücadele edecek. İlk maçını 7 Haziran Pazar günü Rusya ile yapacak milli takım, 8 Haziran Pazartesi günü Litvanya ve 9 Haziran Salı günü de Sırbistan ile maçlarını yaparak grup mücadelesini tamamlayacak. Milliler, grubunda ilk iki sırayı aldığı takdirde bir üst tura yükselecek ve Avrupa Şampiyonası'ndaki yoluna devam edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...