Mısır'ın başkenti Kahire'deki Smash Tenis Akademisi'nin toprak kortlarında oynanacak turnuvada ay-yıldızlı ekiple birlikte 8 takım bir üst gruba çıkmak için mücadele verecek.

Milli takım sporcuları, kaptan Duygu Akşit Oal yönetiminde geçtiğimiz hafta ilk kampı Beşiktaş'taki Conrad Otel kortlarında gerçekleştirdi. Oal, kampın çok faydalı geçtiğini belirtirken, geçtiğimiz yıl düştükleri 2. Grup'a tekrar yükseleceklerine inandığını söyledi. Takımının sürekli turnuva oynayan tenisçilerden oluşmasının avantaj olduğuna değinen Akşit Oal, İpek Şenoğlu'nun deneyiminden, takımın yeni üyesi Başak Eraydın'ın ise dinamizmine kadar geniş bir skalada yararlanmak istedikleri kadroyu, özellikle beş oyuncudan oluşturduğunu ifade etti.

Türk Milli Takımı, Mısır'daki mücadelesinde Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, İpek Şenoğlu, Başak Eraydın ve Melis Sezer ile yer alacak. Dört takımdan oluşan grupların belirlenmesi için kura çekimi 20 Nisan'da yapılırken, grupta ilk iki sırayı alan ekipler çapraz olarak play-off maçı oynayacak ve serinin galipleri 2. Grup'a yükselecek.

Türkiye'nin yanı sıra Cezayir, Mısır, İzlanda, Malta, Moldova, Fas ve İrlanda yer aldığı 3. Grup'taki takımların oyuncu listeleri şöyle:

Cezayir: Assia Halo, Fatima Zohra Boukezzi, Nihel Adjali, Fatima Zohra Bouabdallah, Mourad Meghari (kaptan)
Mısır: Menna El Nagdy, Ola Abou Zekry, Magy Aziz, Rana Sherif Ahmed, Nael Zaki (kaptan)
İzlanda: Sandra Kristjansdottir, Iris Staub, Eirdis Ragnarsdottir, Sigurlaug Sigurdardottir (kaptan-oyuncu)
İrlanda: Julia Moriarty, Amy Bowtell, Jenny Claffey, Lynsey McCullough, Garry Cahill (kaptan)
Malta: Stephanie Sullivan, Elaine Genovese, Kimberley Cassar, Esther Muscat, Robert Tarpey (kaptan)
Moldova: Iulia Helbet, Olga Terteac, Alexandra Perper, Olga Zaicenco, Serghei Zaicenco (kaptan)
Fas: Fatima El Allami, Nadia Lalami, Lina Bennani, Bahia Mouhtassine, Mokhtar El Alami (kaptan).