Bayanlar büyük slalomda büyük sürpriz

Yoğun sis nedeniyle 2. turu ertelenen bayanlar büyük slalom yarışında, Alman Viıktoria Rebensburg sürpriz bir galibiyet elde etti.

Ntvspor 26.02.2010 - 10:16

Bayanlar büyük slalomda büyük sürpriz

Rebensburg, Avusturyalı favorileri geride bırakarak ilk kez Olimpiyat şampiyonu oldu. İlk turda hakemlerin hatalı çıkış kararı ile 18. sırada kalan Julia Mancuso ise ancak 8. olabildi.

Bayanlar büyük slalom yarışının 2. turu başlarken, ilk 4 sırada yer alan sporcuların 3'ü Avusturyalıydı. Ancak sadece 1 Avusturyalı kayakçı kürsüye çıkabildi. Dünya Kupası yarışlarında tek galibiyeti dahi bulunmayan alman Viktoria Rebensburg, sürpriz bir performans ile Olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı.

Alman sporcuyu, Slovenya'dan Tina Maze, saniyenin sadece yüzde 4'ü fark ile izledi ve Vancouver'daki 2. gümüş madalyasını kazandı. İlk turu lider tamamlayan Avusturyalı Elisabeth Goergl ise 3’üncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Şampiyonluk unvanını koruma mücadelesi veren Julia Mancuso ise ilk turu 18. sırada bitirdikten sonra, 8.likten öteye gidemedi. İlk turda Lindsey Vonn'un düşmesinin ardından, hakemlerin erken çıkış yaptırdığı Mancuso, Vonn'un parkurdan zamanından ayrılamaması nedeniyle denemesini tekrarlamak zorunda kalmış ve kötü bir derece yapmıştı. Yaşananları "Olimpiyatlarda bir sporcunun başına gelebilecek en kötü olay" olarak nitelendiren Mancuso, gözyaşlarına hakim olamamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...