Bayern Münih lige döndü

Bundesliga'daki 5-1'lik Wolfsburg mağlubiyetinin ardından, Şampiyonlar Ligi'nde de Barcelona deplasmanından 4-0'lık ağır bir yenilgiyle dönen Bayern Münih, tamamen lige odaklandı.

10.04.2009 - 13:06

Bayern Münih lige döndü

Bundesliga'da, Hamburg ve Wolfsburg'un 3, Hertha Berlin'in de 1 puan gerisinde 4. sırada yer alan Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi'ndeki Barcelona hezimetinin ardından Almanya'ya döndü.

Havaalanında kızgın taraftarların tepkileriyle karşılaşan takımda moraller bir hayli bozuk. Başkan Franz Beckenbauer'in maçla ilgili olarak "aşağılandık" ifadesini kullanması da, teknik direktör Jürgen Klinsmann'ı zor günlerin beklediğini ortaya koyuyor.

Üst üste iki ağır yenilgiyle sarsılan Münih ekibinde ortak görüş, Şampiyonlar Ligi'nde yolun sonuna gelindiği yönünde. Oyunculardan Mark Van Bommel, "Barcelona rövanş maçına 8 kişiyle çıkarsa, bir şansımız olabilir" diyerek, takım içindeki umutsuz havayı ortaya koydu. Oyuncular gibi, teknik direktör Juergen Klinsmann da bundan sonraki hedeflerinin lig şampiyonluğu olacağını söyledi.

Klinsmann,"kabul etmek gerekiyor ki; çeyrek final, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezonki son durağımız olacak. Artık önümüze bakmalı ve lig mücadelesine konsantre olmalıyız. Bayern Münih gibi beklentilerin yüksek olduğu bir kulüpte, içinde bulunduğumuz tablo kabul edilebilir değil. Zor durumda olduğumuz kesin, ama tepkileri de doğal karşılamak lazım" dedi.

Takımdaki geleceğini de yorumlayan Klinsmann, Bayern'de görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ancak detaylı bir değerlendirme yapmalarının da şart olduğunu söyledi.

Alman çalıştırıcı, "zamana ihtiyacımız var. Neden bu halde olduğumuzu tatışmamız ve derinlemesine bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. Bu arada ben de eleştirileri göğüslemeye devam etmek zorundayım. Hoş bir durum olmadığına şüphe yok, ancak normal olanı da bu. Yine de, hala bu kulüp için sorumluluklar taşımaktan büyük keyif alıyorum, buna emin olabilirsiniz" diye konuştu.

Bayern Münih hafta sonunda, Eintracht Frankfurt önünde mutlak kazanmak zorunda olduğu bir lig mücadelesine çıkacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...