NTV

Bayern Münih'ten tepki çeken cinsiyetçi paylaşım

Ntvspor

Spor

Bayern Münih Kulübü, EuroCup'ta oynanacak Malaga maçı öncesi tepki çeken bir afiş hazırladı. Gelen tepkiler üzerine Alman ekibi afişi değiştirdi.

Basketbol EuroCup'ta İspanyol temsilcisi Unicaja Malaga ile eşleşen Bayern Münih, 8 Mart'ta oynanacak maç öncesi sosyal medyadan taraftarlarına bir afişle çağrıda bulundu. 

Afişte Bayern formasını karnını açıkta bırakacak şekilde yukarı sıyırmış bir kadın elinde kahve fincanıyla yer alırken, "Büyük kupaları ve büyük maçları severiz" ifadesine yer verildi. Bayern'in Twitter hesabında kullandığı bu afişe ciddi tepki gösterildi.

Bayern Münih'in Almanya Basketbol Ligi'ndeki önemli rakiplerinden Brose Bamberg'in resmi hesabı da bu afişin altına "Bizim ilgilendiğimiz kupalar sadece bunlar" diyerek lig ve kupa şampiyonluklarını hatırlattı. Brose'nin yanıtı sosyal medyada ciddi sayıda beğeni aldı. 

Bayern Münih Kulübü de gelen tepkiler sonrası, Unicaja Malaga maçına çağrı için kullandığı afişte bir erkek sporcu kullandı ve "Büyük kupaları ve zor maçları severiz" ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER