Bayern Münih, defans oyuncusu Philipp Lahm'a rekor bir ceza verirken golcüsü Luca Toni'yi de atlamadı. Lahm, bir gazeteye verdiği röportajda Bayern'in transfer politikasını eleştirerek "Takım, sadece iyi olduğu için oyuncu alıyor ancak bunu geniş bir çerçevede planlamıyor ve takım konseptine göre haraket etmiyor" ifadelerini kullanmıştı.

Luca Toni de Schalke ile 1-1 berabere kaldıkları maçın devre arasında stadyumdan ayrılarak arabasıyla eve gittiği için cezalandırıldı.

Lahm'ın cezasıyla ilgili konuşan Genel Direktör Karl Heinz Rummenigge, "Yedek kaptan olan Lahm'ın takımda ve kulüpte özel sorumluklukları var. Lahm herhangi bir yere bu şekilde konuşmadan önce gerekli izinleri almalıydı ama bunu yapmayarak kulüp kurallarını ciddi bir şekilde çiğnedi. Lahm, Bayern Münih tarihinde görülmemiş rekor bir cezaya çarptırıldı" dedi.

Bayern'in İtalyan yıldızı Toni de izin almadan maçın devre arasında takımdan ayrıldığı için ceza alırken Bayern Münih Teknik Direktörü Louis van Gaal ile aralarındaki savaşın giderek büyüdüğü bu şekilde ortaya çıktı.

2010 Dünya Kupası'nda İtalya Milli Takımı'nda yer alabilmek için mücadele veren Toni, bir süredir ilk 11'de yer alabilmek için uğraş veriyor ve açıklamalarında bu konudan bahsediyor. Toni'nin cezasıyla ilgili olarak Alman devi yazılı bir açıklama yaparken, "İzin almadan stadyumdan ayrılan Toni affedilemez bir hata yapmıştır. Bu disiplin kaybı kabul edilemez" ifadelerine yer verdi.

Sezon başladığı günden beri Avrupa'da ve Almanya'da istediği performansı ortaya koyamayan Bayern Münih, Bundesliga'da 12 hafta geride kalırken 8. sırada yer alıyor.