Bayern'de Uli Hoeness dönemi

Alman futbolunun güçlü kulüplerinden FC Bayern Münih'in yeni başkanı Uli Hoeness oldu.

28.11.2009 - 15:05

FC Bayern Münih'te yaklaşık 30 yıldan bu yana menajerlik görevinde bulunan Hoeness, Münih kentinde düzenlenen genel kurulda yapılan seçimde, üyelerin yüzde 99,3'ünün oyunu alarak Franz Beckenbauer'den sonra Bayern Münih'in yeni başkanı seçildi.

Hoeness, bu kadar destek gördüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, seçildiği 3 yıl içinde FC Bayern Münih'i istenilen yere getirmek için tüm gücünü ortaya koyacağını ifade etti. Hoeness, Bayern Münih'in 15 yıl başkanlığını yapan Alman futbolunun efsane ismi Franz Beckenbauer'in onursal başkanlığa getirilmesini, ''Bunu en fazla o haketti'' şeklinde değerlendirdi.

Alman futbolunda ''Kaiser'' olarak anılan Beckenbauer de, gelecekte de FC Bayern Münih'e bağlı kalacağını, teknik direktör Louis van Gaal ve takım kaptanlarından bu sezon kupa veya kupalar kazanmalarını istedi.

FC Bayern Münih'in Yönetim Kurulu Başkanı Karl Heinz Rummenigge de, Uli Hoeness'in Almanya'nın en başarılı menajeri olduğunu, Beckenbauer'in de FC Bayern Münih'in en büyük şahsiyeti olduğunu belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...