İlişkili Haberler

Barcelona'da yakaladığı başarıların ardından Bayern Münih'in başına geçen ve takımı ligde 2 kez şampiyonluğa taşıyan Pep Guardiola'nın Alman devinden ayrılacağı iddia edildi.

Haberlere göre, Bayern'le sözleşmesi sezon sonu bitecek Guardiola'nın yeni adresi İngiltere olacak. Bayern Münih yönetimi Guardiola'yla yıllığı 20 milyon euroya yeni bir sözleşme imzalamak istemesine rağmen İspanyol teknik adam ayrılmayı kafasına koydu. Daha önce Bayern Münih'in eski teknik direktörlerinden Ottmar Hitzfeld'in, City'yle anlaştı dediği Guardiola'yı Manchester City ile birlikte Manchester United ve Chelsea de istiyor.

GUARDIOLA'NIN YERİNE ANCELOTTI

Bayern Münih efsanelerinden Franz Beckenbauer'in Pep Guardiola'nın Manchester United'a gidebileceğini açıklaması ve yerine üst düzey bir çalıştırıcıyı getirebileceklerini söylemesinin üzerine gözler, Alman devinin adayına çevrildi. Beckenbauer'in isim vermeden işaret ettiği kişinin geçen sezon sonunda Real Madrid'den ayrılan Carlo Ancelotti olduğu öne sürüldü. Ancelotti isminin Chelsea ile anıldığı hatırlatılırken, Real Madrid'in eski teknik patronunun tekrar Stamford Bridge'e dönmek istemediği vurgulandı.