'Bebek Mourinho''dan sıradışı başarı hikayesi

Alman ekiplerinden Hoffenheim, 29 yaşındaki teknik direktörü Julian Nagelsmann yönetiminde, bir başarı hikayesi yazıyor. 'Bebek Mourinho' lakaplı genç teknik adam, geçen sezon düşmekten kurtardığı takımını, bu sezon Avrupa'nın yenilgisiz 3 ekibinden biri haline getirdi.

Ntvspor 14.11.2016 - 14:31

julian nagelsmann.jpg

Hoffenheim, geçen şubat ayında Julian Nagelsmann’ı teknik direktörlük görevine getirdiğini açıkladığında, herkes kendisine neler olduğunu soruyordu. Zira Nagelsmann sadece 28 yaşında olmasının yanısıra, yeni başladığı kariyerinde hiç bu seviyede bir takım çalıştırmamıştı. 

Birçoklarına göre Hoffenheim yönetimi, Lig'de kalmaktan umudunu kesmiş ve Nagelsmann’ı, kulübün adının duyulması için bir araç olarak kullanmak istemişti. Ancak aradan geçen 9 ay herkesi yanılttı. Nagelsmann göreve geldiğinde, güvenli bölgeden 7 puan uzakta bulunan Hoffenheim, Bundesliga'da kalmayı başardı.

1987 doğumlu teknik direktörü yönetiminde Hoffenheim, bu sezona da rüya gibi bir başlangıç yaptı. Halen Bundesliga'nın 3. basamağında bulunan Hoffenheim, Avrupa’nın yenilgisiz 3 takımından biri konumunda. Hoffenheim altyapısındaki performansı ile 'Bebek Mourinho' lakabı takılan Nagelsmann, yaşını sorun etmiyor.

Bu durumda, takımda Nagelsmann'dan büyük sadece 3 oyuncunun olmasının da önemli bir rolü var. Tüm oyuncularının kendisinden büyük ya da küçük saygısını kazanan Nagelsmann’ın, Hoffenheim’i nerelere kadar taşıyabileceği ise şimdiden merak ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...