Beckham: Önceliğim para değil futbol

Milan ile Los Angeles Galaxy arasında anlaşma sağlanmasının ardından İtalya'da kalan David Beckham, kariyerinde her zaman öncelikli tercihini futbol oynamaktan yana kullandığını söyledi.

09.03.2009 - 14:05

Beckham: Önceliğim para değil futbol

David Beckham'ın Los Angeles Galaxy'den Milan'a transferi geçici olarak netlik kazandı. Beckham en azından sezon sonunda kadar kırmızı-siyahlı formayı giymeye devam edecek.

33 yaşındaki futbolcu gelişmelerden son derece mutlu olduğunu söyledi. Beckham, “Bu anı çok uzun süreden beri bekliyordum. Anlaşmanın sağlanması için birçok kişi çalıştı. Milan ve Los Angeles Galaxy yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Şimdi tek amacım Milan'ın Şampiyonlar Ligi'ne kalmasını sağlamak çünkü Milan'ın yeri diğer devlerin arasındadır. Sonrasında ise tamamen Los Angeles Galaxy'ye konsantre olacağım” dedi.

Dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında ilk sırada olmasına karşın Beckham, kariyerinin hiçbir döneminde önceliğinin para kazanmak olmadığını söyledi.

İçinde büyük bir futbol aşkı barındırdığını vurgulayan İngiliz yıldız, “Anlaşma sağlanmasaydı belki şimdi valizlerimi topluyor olacaktım. Kariyerimde büyük kulüplerde oynadım, Milan'da kalmayı da başardım. Bu benim için çok önemli. İnsanlar her zaman benim kazandığım parayı konuşuyorlar ama ben her zaman önceliği futbol oynamaya verdim. İçimde büyük bir futbol oynama arzusu var. Önümüzdeki aylarda çok fazla maça çıkacağım ama bu kesinlikle benim canımı sıkmıyor. Ayrıca yaz aylarında dinlenmek için 4 haftalık bir tatil imkanım da var” diye konuştu.

Beckham, kariyerinde bundan sonraki en büyük amacının da 2010 Dünya Kupası finallerinde İngiltere Milli Takımı forması giymek olduğunu söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...