Bekele: Türkiye'de kalacağım

NTV Spor'a konuk olan Avrupa şampiyonu atletimiz Alemitu Bekele, "Sporu bırakınca Türkiye'de antrenörlük yapacağım" dedi.

10.03.2009 - 16:25

İtalya'nın Torino kentinde düzenlenen Avrupa Salon Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Alemitu Bekele, antrenörü Ertan Hatipoğlu ile birlikte NTV Spor'da yayınlanan Atletizm Aktüel programına katıldı.

Bekele, 3 bin metre finalini anlatırken, "Son turda ben kazanacağımı anlamıştım. Rakiplerimin nefes seslerinden yapacağım atağa yanıt veremeyecekleri belliydi. Hayalimde hep Türk bayrağıyla tur atmak ve şeref kürsüsüne çıkmak vardı. Bunu gerçekleştirdim" dedi.

Ertan Hatipoğlu da, "Evlenip çocuk yapmış ve uzun süre spor yapmamış birisi olarak 2006 kaım ayında çalışmaya başladı. Pekin'de 7. oldum ama ben ondan daha fazlasını bekliyordum. Ama işte fizyolojik gerçekleri reddedemezsiniz. Torino'da zirveye çıktı. Mart sonundaki Dünya Kros Şampiyonası için de bugünlerde kararımızı vereceğiz" diye konuştu.

Eşini ve 5 yaşındaki çocuğunu Türkiye'ye getirmek istediğini ifade eden Alemitu, "Çocuğumun burada okumasını istiyorum. Sporu bırakınca da Türkiye'ye yeni şampiyonlar yetiştirmek isterim" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...