Bekele yurda döndü

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen IAAF Permit GE Galan Salon Yarışları'nda, bayanlar 5 bin metrede Avrupa rekoru kıran milli atlet Almitu Bekele Degfa, yurda döndü.

11.02.2010 - 19:36

IAAF Permit GE Galan Salon Yarışları'nda, bayanlar 5 bin metrede Avrupa rekoru kıran milli atlet Almitu Bekele Degfa, yurda döndü.

THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Almitu Bekele'yi, antrenörü Ertan Hatipoğlu çiçeklerle karşıladı. Almitu Bekele, burada yaptığı açıklamada, 5 bin metreyi salonda ilk defa koştuğunu ve Avrupa rekoru kırdığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Almitu Bekele, ''Rekor kıracağımı hiç düşünmedim. Salonda 25 turun bana zor geleceğini düşündüm, ama zor olmadı, başlayınca hemen bitti'' dedi.

Bekele, bundan sonraki hedefinin 2012 Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanmak olduğunu, çalışarak bunu başaracağına inandığını kaydetti.

Antrenör Ertan Hatipoğlu da Almitu Bekele'nin, Avrupa rekoru kırarak zor bir olayı başardığını belirterek, ''Biz daha büyük başarılara imza atmak istiyoruz. Bir ay sonra Katar'da yapılacak Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda madalya almak istiyoruz, ama en önemlisi, 2012 Olimpiyat Oyunları'nda şampiyon olarak buraya gelmek istiyoruz'' diye konuştu.

Almitu Bekele, Ericsson Globe Arena'da yapılan yarışlarda, bayanlar 5 bin metrede Etiyopyalı rekortmen atlet Meseret Defar'ın ardından, 14.46.44'lük derecesiyle ikinciliği elde etmiş ve Avrupa rekorunun da yeni sahibi olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...