"İlk olarak Osmanlıspor maçı sonrası ne oldu?" sorusunu yanıtlayan Volkan Demirel, "Fazla değişen bir şey olmadı. Aynı futbolcular, aynı oyun. Çok kaliteli futbolculardan kurulu bir takım olduğumuzu biliyorduk. Biraz daha birbirimizi tanımamız bunların etkeni olmuştur. Bunları yaptıktan sonra takımın farkı ortaya çıkıyor. Herkes Fenerbahçe için bir şeyler yapmaya çalıştığı durumunda her şey iyiye gidecektir. Hep üstüne koyan bir takım olacağız" dedi. 

Bursaspor maçında biraz kötü oynadıklarını kaydeden Volkan Demirel, "Geçen hafta bu sezonun en iyi oyunlarından birini oynamıştık. Bu maçta fazla iyi oynamadık ama neticede üç puana ulaştık. İnşallah önümüzdeki maçları da kazanıp seriyi geliştireceğiz" diye konuştu. 

Takımın daha az gol yemesiyle ilgili olarak düşünceleri sorulan tecrübeli file bekçisi,
"Hepsi birbirine bağlı şeyler. Sezon başında bilhassa ben, takım olarak çok bireysel hatalar yaptık. Bir sezonda yapılabilecek hataları bir kaç haftada yaptık. Birlik beraberlik sağlandıktan sonra başarı da gelecektir. Belki daha iyi başlasaydık, şu anda daha kötü olacaktık. Şu andaki pozisyonumuzdan ve durumumuzdan tüm tarftarlar mutludur" ifadelerini kullandı. 

Şu an hiçbir sıkıntıları olmadığını vurgulayan Volkan Demirel, "İnşallah her geçen hafta kazanırız. Takımın güveni de artıyor. Taraftarımız gelmeye başladı. İnanıyorum ki; önümüzdeki hafta stat ful olacak. Beklenen ve özlenen başarılara ulaşacağız" açıklamalarını yaptı.