İlişkili Haberler

Younes Belhanda, Fas Milli Takım Teknik Direktörü Herve Renard ile Fransız Beinsprots kanalına konuk oldu. Türkiye'deki futbol ortamını öven Belhanda, "Daha önce 6 ay boyunca Almanya'da oynamış olmama rağmen Türkiye'de gördüğüm ateşli tribünleri daha önce başka hiçbir yerde görmedim" dedi.

Galatasaray'a geliş sürecini anlatan Belhanda, "Galatasaray'dan teklif geldi. Sofiane Feghouli'nin oraya gideceğini biliyordum ve Fernando'yu da transfer etmek üzereydiler haliyle baya büyük bir takım kuruluyordu. Teklif geldikten sonra Sow ve Dia gibi isimlerle görüştüm" diye konuştu.

Marsilya'nın Bafetimbi Gomis'i bırakmasını Fransız ekibi adına yanlış bir hamle olarak nitelendiren Younes Belhanda, "Gomis'in ayrılmasına izin verip yerine Kostas Mitroglou'nu transfer etmeleri bana göre onlar adına yanlış bir hamleydi. Çünkü Bafetimbi Gomis çok çok iyi bir golcü" ifadelerini kullandı.

5-1'lik Başakşehir yenilgisini de değerlendiren Belhanda şöyle konuştu:

"Başakşehir'e 5-1 kaybettik. Maçta her şeyi ters yaptık. Oyuna maalesef hükmedemedik. Başakşehir iyi oyunculardan kurulu güzel bir takım, şampiyonluk yolunda onlara dikkat etmemiz gerekiyor. Adebayor bizi öldürdü. Fakat maça iyi hazırlanmadık, her zaman oynadığımız gibi oynamadık, farklı bir oyun anlayışıyla çıktık sahaya ve sonuç ortada. Birbirimize bu bir kazaydı ve maçı unutalım dedik. Bizi sahada gezdirdiler."

RIDVAN DİLMEN'İN BAŞAKŞEHİR-GALATASARAY MAÇI YORUMU