Fenerbahçe'nin hocası İsmail Kartal'dan transfer sinyali

Mersin İdman Yurdu maçı sonrası açıklama yapan Kartal, devre arasında forvet takviyesi yapıp yapmayacakları sorusuna, "Belki, araştırıp düşünüyoruz" cevabını verdi.

Haberler - Ntvspor 27.12.2014 - 23:04

Fenerbahçe'nin hocası İsmail Kartal'dan transfer sinyali

Fenerbahçe'nin Mersin İdman Yurdu'nu 1-0 yendiği mücadelenin ardından Lig TV'ye konuşan teknik direktör İsmail Kartal, devre arası transfer döneminde bir forvet transferi yapabileceklerini belirtirken, Mersin İdman Yurdu'nun Galatasaray maçındaki coşkulu oyununu oynayamamasına, oyuncularının üstün mücadelesinin engel olduğunu söyledi. Kartal ayrıca oynadıkları oyunla skoru 2'ye 3'e getirmeleri gerektirdiğini de söyledi.

Mersin İdman Yurdu'nun, iyi performans göstermesine rağmen kaybettiği Galatasaray maçını, defalarca izlediklerini söyleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, "Rakibimiz, Galatasaray maçında çok iyi oynadı. Biz de bunun bilinciydeydik. O maçı tekrar tekrar izledik. Ne yapmamız gerektiğini çok iyi çalıştık. Maça da coşkulu, inançlı ve hırslı başladık. Sahada yapmamız gereken herşeyi yaptık. Baştan sona üstündük. Biz çok iyi oynadığımız için Mersin varlık gösteremedi. Oyunun her bölümünde istediklerimizi yerine getirdi oyuncularımız, o yüzden Mersin Galatasaray maçındaki coşkulu oyununu oynayamadı." dedi.

Skorun, ortaya koydukları oyunu yansıtmadığını söyleyen Kartal, "Oyuncularım maç boyunca çok iyi mücadele etti ama skorun 1-0 olması kalbimi çok fazla attırdı, bu oyunla 2'yi 3'ü bulmamız gerekiyordu. Daha rahat oynayıp bitireceğmiz maçı 1-0 kazandık. Buna rağmen oyuncularıma teşekkür ediyorum. Aldığımız 3 puan taraftarımıza armağan olsun." şeklinde konuştu.

Devre arasında forvet takviyesi yapıp yapmayacakları sorusunu da yanıtlayan İsmail Kartal, "Belki, araştırıp düşünüyoruz" cevabını verdi.

Fenerbahçe'nin kazandığı penaltı vuruşunda topun başına Diego'nun geçmesi hakkında ise Kartal, "Takımımızın ilk penaltıcısı Emre'dir. 2.'si Kuyt'tır. Saha içerisinde yaşanan o duruma bizim kenardan müdahil etmemiz zor. Kaptan Emre olduğuna göre, kendisi istediyse böyle birşey olmuştur. o istemezse onun dışında kimse atamaz." yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...