Abdullah Avcı: Belki de şu an liderdim

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Karabükspor maçını değerlendirdi, ardından video hakem uygulaması için ilginç ifadeler kullandı: Video hakem olsaydı belki de ben bugün liderdim.

Haberler - Ntvspor 20.03.2017 - 17:47

Abdullah Avcı: Belki de şu an liderdim

İlk olarak Kardemir Karabükspor maçını değerlendiren Abdullah Avcı, "2.5 senedir ilk defa kendi sahamızda 3 gol yedik. Kazanmak isterken savunma prensiplerini geride bırakmamamız lazımdı. Aksiyonu bol bir maçtı. Artık maçlar böyle olacak. Beşiktaş da son haftalarda 3 tane beraberlik aldı. Bu süreçler olacak. Oyun olarak gelişen bir takımız. Galaltasaray'dan 7, Fenerbahçe'den 9 puan öndeyiz. 9 hafta kaldı. Harika bir durum. Yarışın içinde sonuna kadar olmak istek ve arzumuz. Bizim için harika bir sezon geçiyor" dedi.

"BÜYÜK TAKIM MUAMELESİ GÖRÜYORUZ"

"Ligin sonlarına doğru üzerinizde bir baskı var mı?" sorusuna ise Abdullah Avcı, "Büyük takım muamelesi görüyoruz. Bu bizim için şampiyonluk kadar değerli. Yapılan doğru şeylere dışarıdan destek verilmesi önemli. Bu yarışta olacaksak, planlarımızı artırıyoruz. Çözüm noktaları üzerinde çalışıyoruz. Yukarıda kalmak kolay değil. Sıfır seyirciyle başladık, 3 bin 500 4 binlere oynuyoruz artık. Seyirci de baskı yapabilir. Zirvedesin. Kazanma baskısı var. Artık maçlar çok zor. Oyunu en iyi şekilde oynamak istiyoruz. Doğru hücum, doğru bekleme; beklemezsen golü yiyorsun. Bizim için güzel bir durum var ve ben olumlu yönden bakıyorum" yanıtını verdi.

Futbol Zirvesi'yle ilgili de konuşan Avcı, "Bu seminerlerin her zaman faydası var. Kulüplerin finansal fair play'iyle alakalı konuşmalar oldu. Çok önemli organizasyonlar. Özellikle Kulüpler Birliği'nin, Göksel Başkan ve ekibinin yaptığı çalışmalar son derece önemli. Bu tür organizasyonları artırmamız veya içinde olmamız gerekiyor. Futboldan gelen Cumhurbaşkanımız spora büyük önem veriyor. Önemli katkıları var. Önemli olan doğru bir şeyler alıp kulüplerimize uygulayabilmektir. Dünya hızla gelişiyor, dönüşüyor. Biz de buna ayak uyduracağız. Bundan sonuç alırız veya alamayız. Önemli olan doğru örnek olabilmektir" ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDAKİ ORGANİZASYON ÇOK KÖTÜ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli oyuncu konusundaki sözlerinin hatırlatılmasü süzerine ise Abdullah Avcı, "Daha evvelden A Milli Takım teknik direktörlüğü yapmış ve son 10 senede eğitimle ilgili konuşan birisiyim. Yerli yabancı sayısını artırmak veya kısaltmak çözüm değildir. Yerli yabancı rekabetini sağlayacak, Türk futbolunun alt yapısına eğitim amaçlı yapıtırım yapılmalıdır. Bugün 5 tane Emre Belözoğlu çıkarmalıyız. Şu andaki organizasyon çok kötü. En kötü halini yaşıyor. Aşağıdaki kulüplerin denetlenmesi lazım. Hem alt liglerde kulüplerin rekabet halinde olması lazım. Bir takım diğerine 20 tane atmaması lazım" diye konuştu.

Sözlerinin sonunda video hakemlik konusuna vurgu yapan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Burada sitem de etmek istemiyorum. Bu oyunun doğasında bunlar var. Video hakem olsaydı, bugün lider olabilirdim. Adana maçı da var, verilen gol sonra iptal oldu. Hocalarımız da hata yapmamaya çalışıyor ama doğasında belki değişimler olacak. Dünyanın gittiği yer orası. Sanki bu olacakmış gibi duruyor. İngiltere, Almanya, İtalya'da da bu deneniyor" ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...