Bellamy Cardiff'i istiyor

Manchester City'nin golcüsü Craig Bellamy, peşinde pekçok ünlü kulüp koşmasına karşın taraftarı olduğu Cardiff'in formasını giymek istediğini söyledi. Bellamy'nin amacı, Championship’te mücadele eden Cardiff'i yeniden Premier Lig’e taşımak.

Ntvspor 01.06.2010 - 16:11

Bellamy Cardiff'i istiyor

Manchester City'nin golcü futbolcusu Craig Bellamy'nin, gelecek sezon yedek kulübesinde oturmaya hiç niyeti yok. Geride bıraktığımız sezonda, menajer Roberto Mancini’nin fazla şans tanımadığı Bellamy'nin peşinde Tottenham, Celtic ve Wolfsburg gibi kulüpler koşuyor. Ancak Bellamy, rotayı Championship’e, doğup büyüdüğü ve ailesinin yaşadığı Cardiff'e çevirdi.

Daily Mirror Gazetesi’ne konuşan 30 yaşındaki golcü futbolcu, “Hayatım boyunca tek bir kez bile haketmediğim bir parayı almak istemedim. Yedek oturup para kazanacak değilim. Bu yüzden transferde ilk tercihim Cardiff olacak. Mavi kuşların yeniden Premier Lig’e yükselmesine yardımcı olmak istiyorum” diye konuştu.

Ailesinin Cardiff'te yaşadığını hatırlatan Bellamy, kariyerinin son döneminde Ada'yı terketmesinin, hem kendisi hem de sevdikleri için çok zor olacağını da vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...