Belözoğlu: Kazanmak özgüven getiriyor

Emre Belözoğlu, kazanmanın hem oyuncular, hem de taraftarlar arasında çok iyi bir hava oluşturduğunu ve camiaya büyük bir özgüven getirdiğini söyledi.

Haberler 29.04.2010 - 17:22

Belözoğlu: Kazanmak özgüven getiriyor

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, bu haftayı kayıpsız geçmeleri gerektiğini söyledi. Emre, FBTV'ye yaptığı açıklamada, şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaja sahip olduklarını ve bu avantajı iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Önceki haftalara göre büyük bir avantaj yakaladıklarına dikkati çeken tecrübeli oyuncu, şunları kaydetti:"Daha önce Bursaspor'un hata yapmasını bekliyorduk, şimdi Bursaspor bizim hata yapmamızı bekliyor. Eskişehirspor karşılaşması bizim için çok önemli bir maç. Eskişehirspor iyi bir takım. Kadrolarında çok iyi futbolcular var. Zorlu bir maç olacak. Çünkü herkes bize karşı çok iyi bileniyor. Biz de ona göre hazırlanıyoruz. Saha ve seyirci avantajımızı kullanıp bu haftayı kayıpsız geçirmemiz gerekiyor. Çünkü Bursaspor bu maçtan sonraki hafta maç yapmayacak ve 3 puan doğrudan hanesine yazılacak. Bu açıdan bakıldığında kesin kazanmak zorundayız. Bu maç ve bundan sonraki her maç bizim için final niteliğinde diyebiliriz. İyi hazırlandık. 5-6 haftadır iyi bir çıkış içindeyiz. İnşallah bu periyodu devam ettirir, maçı da kazanırız."

"KAZANMAK ÖZGÜVEN GETİRİYOR"
Emre Belözoğlu, kazanmanın hem oyuncular, hem de taraftarlar arasında çok iyi bir hava oluşturduğunu ve camiaya büyük bir özgüven getirdiğini söyledi.

Bunun ayrıca takım ruhunu geliştirdiğine dikkati çeken sarı-lacivertli oyuncu, "Kazandığımız zaman galibiyet havası hem antrenmanlara, hem maçlara mutlaka olumlu yönde yansıyor" dedi. Emre, maçlarda taraftarların kendilerine verdiği desteğin çok büyük bir avantaj sağladığını anlatarak, şunları söyledi:"Her maçı taraftarın verdiği pozitif etki ile daha farklı bir havada oynuyoruz. Rakiplerimiz için de bu ortam ciddi bir psikolojik savaş anlamına geliyor. Biz de iyi mücadele ettiğimiz zaman ve bizden beklenenlere karşılık verdiğimizde çok farklı bir takım olduğumuz ortaya çıkıyor. Onun için takım içinde hava gerçekten çok iyi. Kötü giden dönemde futbolcular olarak birbirimize sözler verdik ve bu sözlerin, kararların arkasında durduk. Bunun neticesinde çok iyi bir tablo ortaya çıktı. Ama her şey bitmiş değil. Bu başarımızı taçlandırmak lazım. Son 3 maçımızı kazanırsak şampiyon olacağız. Biz hem Türkiye Kupası'nı, hem de lig şampiyonluğunu kazanacak güçteyiz. Kupada rakibimiz Trabzonspor. Onlar da bu sene beklenenin altında bir performans sergilediler ve tamamen Türkiye Kupası'na konsantre oldular. Biz de çok uzun seneler finalde kaybettiğimiz bu kupayı almak istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sonuçta her maça ayrı ayrı konsantre olmak gerekiyor. Trabzonspor maçına Eskişehirspor maçından sonra odaklanacağız. Trabzonspor iyi bir takım, ancak biz onları yenebilecek güçteyiz. İnşallah bu sene iki kupayı da kazanıp taraftarımıza büyük mutluluk yaşatacağız."

"BAŞARILARDA KATKIM OLSUN İSTİYORUM"
Milli oyuncu, bu sezon sonunda Fenerbahçe ile ilk kupalara da ulaşmak istediğini söyledi.Bu sezon performansının geçen sezona göre daha iyi olduğunu savunan Emre, "Geçen yıl ilk senemdi. Yeni bir oluşum içindeydik. Yeni bir hocamız vardı. Ben de takıma ve camiamıza yeni yeni alışıyordum. Bu yıl ise önümüzde çok iyi bir avantaj var. Ben de çifte mutluluk yaşamak istiyorum. Bu yıl geçen yıla göre daha fazla oynadım. Başarılarda katkım olsun istiyorum. Fenerbahçe ile ligde ve kupada ilk şampiyonluklara ulaşmak istiyorum. Bu yorucu ve stresli sezonun sonunda çifte mutluluk yaşamak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...